×

Koncert „Nie pytaj o Polskę – miłość zapomniana, miłość internowana”

Już za tydzień, 2 września, zapraszamy na wyjątkowy koncert „Nie pytaj o Polskę – miłość zapomniana, miłość internowana” w wykonaniu zespołu Fabryka. Usłyszymy autorskie utwory zespołu do poezji Wyspiańskiego, Baczyńskiego, Gajcego, a także do anonimowych poezji czasów stanu wojennego.
Koncert poprzedzony zostanie występem Kasztelańskiej Orkiestry Dętej działającej przy Samorządowej Instytucji Kultury „Kasztelania” w Kijach.
Realizacja koncertu współfinansowana jest ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Komitet do spraw Pożytku Publicznego.
Koncert grupy „ Fabryka poprzedzi występ Kasztelańskiej Orkiestry Dętej działającej Samorządowej Instytucji Kultury „Kasztelania” w Kijach. (około 30 minut)
Wstęp na koncerty będzie bezpłatny.
FABRYKA to zespół założony w 2004 roku w Warszawie, z inicjatywy wokalisty kompozytora i autora tekstów Sylwestra Domańskiego. Łączy klasyczny rock z brzmieniami elektronicznymi i poezją. W warstwie tekstowej muzycy posiłkują się wierszami Wyspiańskiego, Baczyńskiego, Gajcego, Szczepańskiego i innych wielkich poetów. Piszą też własne teksty utworów.
Zespół tworzą:
Jaruś Krzyżaniak – gitary
Szymon Pawlak – perkusja
Sly Domański – wokal, programowanie
Wojtek Ruciński – gitara basowa
Aleksander Musiałowski – instrumenty klawiszowe