×

Koncertowa Przystań kulTUry już w najbliższą sobotę

Koncertowa Przystań Kultury już w najbliższą sobotę nad zalewem w Pińczowie. Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury, Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów oraz Klub Wodny Kon-Tiki zapraszają na wyjątkowe wydarzenie organizowane w klimatycznej, pińczowskiej przestrzeni. Będą koncerty zespołów SONBIRD i LIMBOSKI, będą prezentacje utalentowanych wokalistów z Pińczowa oraz poszukiwanie skarbu połączone z animacjami dla najmłodszych. Nie zabranie także atrakcji na wodzie: I Regaty o Puchar Burmistrza, pokazy jazdy na nartach wodnych w wykonaniu młodych Mistrzów Polski z Jaworzna to tylko niektóre z nich. Będzie się działo!!!

Starujemy atrakcjami na wodzie. Dokładnie o 15 na pińczowskim zalewie odbędą się I Regaty o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pińczów. W regatach rywalizować będą adepci wakacyjnej szkółki żeglarskiej odbywającej się w Klubie Wodnym Kon-Tiki. Około 17:45 zaplanowane zostały pokazy jazdy na nartach wodnych w wykonaniu medalistów Mistrzostw Polski z Klubu Nart Wodnych z Jaworzna. Mistrzowie zaprezentują widowiskowy pokaz jazdy figurowej na nartach wodnych. Trwający około godziny pokaz najlepiej będzie obserwować wzdłuż zalewu. Dodatkową atrakcją przygotowaną przez wodniaków będzie możliwość wykonania biżuterii w pływającej kuźni wodnej. Pokaz kowalstwa artystycznego przygotuje specjalnie na to wydarzenie Marcin Brykczyński – pasjonat i przyjaciel pińczowskiego klubu.

Przed godziną 18:00 rozpoczną się kolejne atrakcje – już na lądzie. Na początek zapraszamy najmłodszych – na piknik w pirackim klimacie. Będzie poszukiwanie skarbu, animacje, konkursy, a przede wszystkim świetna zabawa. Mile widziane pirackie przebrania – autorów najciekawszych z nich nagrodzimy. Zabawy przeplatane będą tańcem i prezentacjami utalentowanych wokalistek: Ola Fijałkowska, Zuzia Omasta i Magdalena Bogdan.
Około 20:00, wspólnie z partnerami, podsumujemy dotychczasowe działania w ramach projektu „Przystań kultury” i wręczymy nagrody zwycięzcom regat. Od 20:30 oddajemy scenę muzyce i zanurzamy się pięknych dźwiękach a te serwować nam będą fantastyczne zespoły: SONBIRD i LIMBOSKI. Oba zespoły wyróżnia niepowtarzalny styl i brzmienie. Zespół SONBIRD tworzy czterech młodych chłopaków z Żywca grających współczesnego indierocka z nieczęsto spotykanym zaangażowaniem. Dotychczasowy dorobek Sonbird sprowadza się do szybko zapracowanej opinii świetnego zespołu koncertowego, o czym można było przekonać się na największych festiwalach (zagrali między innymi podczas OFF Festival, Open’er Festival, Kraków Live Festival, Hej Fest, Rock In Summer Festival, Męskie Granie, Edison Festival, Białystok New Pop Festival). Często porównywani do Myslovitz czy Kings of Leon.
Kolejny artysta – LIMBOSKI zaliczany jest do jednej z najciekawszych postaci na polskiej scenie muzycznej. W tekstach obserwator subtelności międzyludzkich relacji, na scenie zaś drapieżne zwierzę koncertowe z charyzmą i własnym, rozpoznawalnym stylem. Zadebiutował w 2010 roku płytą „Cafe Brumba”. Był dwukrotnie nominowany do Fryderyków za płyty „Tribute to Georgie Buck” i „Poliamoria”. W 2018 roku wystąpił na festiwalu „Męskie Granie”. Jego najbardziej znanym przebojem jest piosenka pt. „W Trawie”, która ukazał się na płycie wydanej w 2016 roku.
Podczas wydarzenia dostępna będzie także strefa cateringu. Pyszności serwować będą koła gospodyń wiejskich ze Skowronna, Unikowa i Bogucic oraz Restauracja Tawerna.
W godzinach od 17:00 – 21:00 będzie z nami Samorządowy Zakład Opieki Zdrowotnej, który pod hasłem #SzczepimySięNadWodą zapewni możliwość wykonania szczepień przeciwko COVID-19.
———————————————————————-
Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury „Przystań kultury”, który dofinansowany został ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz przez Gminę Pińczów.
Serdecznie zapraszamy