×

Koniec roku – czas podsumowań

 

 

Koniec roku to czas podsumowań. Czas zacząć i nasze, kulturalne. Na początek to, co było dla nas w tym roku największym sukcesem – realizacja projektów z pozyskanych przez nas środków i zawiązanych partnerstw.

Mamy powód do dumy i satysfakcję! W tym roku zrealizowaliśmy 5 projektów własnych otrzymując na nie dofinansowanie w wysokości 142 842,90 zł! i 4 projekty realizowane w partnerstwie ze stowarzyszeniami i instytucjami. To był ogrom dodatkowych działań i olbrzymie wyzwanie organizacyjne, ale udało się. Wasz udział i pozytywne opinie są dla nas najlepszym podziękowaniem.  Równocześnie dziękujemy wszystkim, którzy nam w tych działaniach pomagali. Piszcie w komentarzach, które z nich najbardziej trafiły w Wasze potrzeby i co warto kontynuować?

Projekty własne w 2019:
-„Ja w teatrze”
– „BAZA W ARCHIWUM-przestrzeń dla młodych”
– „WY_tańcz_to”
– „Nowoczesne zaplecze kultury – zakup sprzętu oświetleniowego na potrzeby prowadzenia działalności edukacyjno-artystycznej.”
– „Jazz – usłysz i zobacz. XV Zaduszki Jazzowe w Pińczowie”

Projekty realizowane w partnerstwach:
– „Otwarta scena tańca i muzyki” z Fundacją Ekorozwój Ponidzia
– „Ponidziańskie smaki- wspólna pasja wspólne dzieło” z Fundacją Ekorozwój Ponidzia
– „Kwiatowo. Warsztaty florystyczno-rękodzielnicze” z LOT Ziemi Pińczowskiej
-„Uniwersytet aktywnego seniora” z UJK Kielce

projekty 2019

 TANIEC

Balet, jazz, modern, taniec ludowy, hip hop, disco dance. Wyjazdy do teatrów tańca na żywo. Przygotowanie plenerowego widowiska z tańcem w roli głównej. Tegoroczna oferta dla amatorów tańca miała solidną warsztatową podbudowę i ogrom działań pozwalających rozwijać skrzydła dzieciom i młodzieży, którzy taniec kochają.

Taniec to jedna z form naszych działań, która na przestrzeni lat bardzo dobrze się rozwija. Pierwszy kontakt z tańcem dla dzieci i młodzieży – to oferta zajęć stałych PSCK, w ramach której funkcjonują zespoły ATUT. Od września oferta ta została rozszerzona o zajęcia z tańca ludowego dla dzieci. Dorośli też znajdą coś dla siebie – taniec towarzyski dla par, „pierwszy taniec” także znajduje swoich odbiorców.

Ten rok dla tańca w Pińczowie był jednak wyjątkowy. Dwa projekty „WY_tańcz_to” oraz „Otwarta Scena Tańca i Muzyki” pozwoliły nam zrealizować bezpłatne warsztaty taneczne dla blisko 100 uczestników. Pod okiem najlepszych instruktorów z całej Polski uczestnicy stawiali pierwsze kroki lub rozwijali swoje pasje taneczne. Udało nam się stworzyć bardzo dobry program zajęć, podbudowany kontaktem z profesjonalistami. Efektem pracy było m.in. piękne widowisko sobótkowe wytańczone nad pińczowskim zalewem.

Wypracowywane na zajęciach i warsztatach układy prezentowane były na pokazach i imprezach integracyjnych. Największą z nich, naszą nieskrywaną dumą, był jednak Otwarty Turniej Tańca, który w tym roku przyciągnął rekordową liczbę uczestników z całej Polski! Ogromnie cieszymy się, że impreza wpisała się już w kalendarz ciekawszych wydarzeń tego typu w regionie a każda kolejna edycja cieszy się rosnącą popularnością.

Wszystkim, którzy taniec wspierają, kochają i którzy pomagają nam w realizowaniu tanecznej misji PSCK – dziękujemy.
Chylimy czoła instytucjom, które wsparły nasze taneczne działania finansowo i merytorycznie: Instytut Muzyki i Tańca, Fundacja Ekorozwój Ponidzia, Perfekta Dance, Urząd Miejski w Pińczowie, Dolina Nidy, Regesta S.A. KLANK OPTYK, Grupa Polskie Składy Budowlane S.A.
Jest nam z tańcem po drodze.

taniec 2019

 

RĘKODZIEŁO

Warsztaty z rękodzieła wysuwają się nam na lidera w tegorocznych podsumowaniach. Ogromna w tym zasługa projektu „Kwiatowo – warsztaty florystyczno-rękodzielnicze” realizowanego z LOT Ziemi Pińczowskiej, w ramach którego odbyło się 9 różnorodnych zajęć warsztatowych. Każde z nich przy komplecie osób!
Olbrzymim zainteresowaniem najmłodszych odbiorców cieszyły się w 2019 roku zajęcia Klubu Eko-Twórcy. Zrealizowaliśmy warsztaty dla 24 grup zorganizowanych! W tym roku uruchomiliśmy jako nowość kreatywne warsztaty szycia, które również przypadły wam do gustu. Cieszymy się, że zajęcia w pracowni Na Rogu przyciągają nie tylko najmłodszych, ale i dorosłych, którzy chcą realizować swoje twórcze pasje razem z nami.

Ukłony kierujemy również do osób, które z własnej inicjatywy realizują zajęcia rękodzielnicze dzieląc się swoją pasją z innymi. Anna Bączek mamy za co dziękować!

Jednym słowem – rękodzieło w odrodzeniu! Doceniamy i promujemy kreatywność, a osób z talentami wszelakimi wśród Was nie brakuje!

rekodzielo 2019

 

TEATR

Teatralny rok 2019 w pińczowskiej kulturze zaliczamy do udanych. Na deskach PSCK odbyły się 2 premiery: „Powtórka z Czerwonego Kapturka” w wykonaniu Teatru Okazjonalnego Rodziców i „Dziura w pamięci” w wykonaniu grupy teatralnej UTW. Ogrom pozytywnych, teatralnych wrażeń dostarczył nam projekt „JA w teatrze” dzięki któremu bezpłatnie uczestniczyliśmy w spektaklach w Krakowie i Kielcach oraz w warsztatach teatralnych i scenograficznych. Olbrzymim zainteresowaniem, jak co roku, cieszyła się akcja „W szpilkach do teatru”, z której skorzystało 200 pań. Z niecierpliwością czekamy na nową sztukę TCF-u, nad którą w tym roku pracują aktorzy. Premiera zapowiadana jest na marzec 2020.
To co nas najbardziej jednak cieszy to fakt, że w teatr chce „bawić się” coraz więcej osób. Czujemy magię teatru!
Łącznie z oferty teatralnej PSCK skorzystało w tym roku prawie 1100 osób!

 teatr 2019