×

Konkurs na plakat XVII Zaduszek Jazzowych w Pińczowie rozstrzygnięty

 

Z przyjemnością informujemy, że konkurs na plakat XVII Zaduszek Jazzowych w Pińczowie został rozstrzygnięty.  Spośród 97 prac jakie zakwalifikowały się do konkursu jury wybrało projekt Pani Marii Mikołajewskiej, który w tym roku będzie promował pińczowski Festiwal.

Laureatka pierwszego miejsca otrzyma nagrodę w wysokości 2500 zł. Dodatkowe wyróżnienie w formie nagrody rzeczowej otrzymała Pani Zuzanna Kowalska.

Celem konkursu było wzmocnienie promocji pińczowskiego Festiwalu poprzez wzbogacanie jego formuły artystycznej, pokazanie piękna muzyki improwizowanej także poprzez obraz.

„Plon konkursu na plakat siedemnastej edycji Zaduszek Jazzowych w Pińczowie zaskoczył mnie bardzo pozytywnie. Jako Juror miałem naprawdę trudny wybór bo poziom okazał się wysoki. Było co prawda sporo prac powielających schematy tego typu imprez czy tematu jazzowego, ale kilkanaście prac wyróżniało się warsztatem oraz ciekawym podejściem do tematu.” – komentuje Andrzej Pągowski – wybitny polski artysta specjalizujący się w plakacie, który był Przewodniczącym Komisji Konkursowej – „ Okazuje się,  że tego typu konkursy ujawniają artystów, którzy jeszcze może nie są bardzo znani, ale potrafią zaskoczyć i sprawić jurorom problem w ocenie. W tegorocznym konkursie zwyciężyła Maria Mikołajewska,  której praca zrealizowana w klimacie prac Marca Chagalla najbardziej przypadła mi do gustu. Pokrywało się to z głosami pozostałych Jurorów. Praca pani Marii, malarska i bardzo poetycka, świetnie oddaje klimat zaduszek, czasu zadumy, myśli o tych którzy odeszli i subtelnego jazzu w tle. Gratulacje dla wszystkich uczestników, a szczególnie dla Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury, który był organizatorem tego konkursu.”

Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowując plakaty konkursowe pozwolili nam spojrzeć na Pińczów i Zaduszki Jazzowe poprzez subiektywny i niezwykle twórczy wyraz artystyczny jakim jest plakat. Dzięki konkursowi otrzymaliśmy nowe, świeże spojrzenie na nasz Festiwal poprzez sztukę. Konkurs był także elementem promocji sztuki polskiego plakatu, zajmującej ważne miejsce wśród pojęć sztuki i polskiej kultury.

Konkurs zorganizowany został w ramach projektu „XVII Zaduszki Jazzowe w Pińczowie” dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu „Muzyka” Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca. 

 

 

 

I MIEJSCE MARIA MIKOŁAJEWSKA

 

 

 

WYRÓŻNIENIE ZUZANNA KOWALSKA