×

Konkurs na plakat Zaduszek Jazzowych w Pińczowie

Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza do udziału w 1. edycji konkursu na plakat promujący festiwal Zaduszki Jazzowe w Pińczowie. Celem konkursu jest uzyskanie oryginalnego plakatu o wysokich walorach artystycznych oraz integracja różnych środowisk twórczych wokół pińczowskiego Festiwalu. Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę finansową w wysokości 2500 zł.

Konkurs ma charakter otwarty. Skierowany jest przede wszystkim do grafików, projektantów oraz osób zajmujących się projektowaniem graficznym. Spośród wyselekcjonowanych, 20 finałowych plakatów, które zaprezentowane zostaną przez Organizatora, zostanie wybrany jeden zwycięski plakat, którego autor otrzyma nagrodę finansową. Zwycięski plakat wykorzystany będzie także jako punkt wyjścia do oprawy wizualnej tegorocznej edycji Festiwalu. Selekcji plakatów i wyboru zwycięskiego dzieła dokona powołane w tym celu jury, którego przewodniczącym będzie mistrz polskiej sztuki plakatu – Andrzej Pągowski.

Prace konkursowe należy składać w nieprzekraczalnym terminie do 30 czerwca 2021. Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest na stronie Organizatora www.psck.pl w zakładce „konkursy”.

Prace konkursowe zaprezentowane zostaną na wystawie podczas tegorocznej edycji Zaduszek Jazzowych oraz w mediach społecznościowych. To pierwszy konkurs graficzny, który realizowany jest jako wydarzenie towarzyszące pińczowskiemu Festiwalowi. Jego celem jest wzmocnienie wydarzenia i integracja środowisk twórczych wokół muzyki improwizowanej, która co roku wybrzmiewa w zabytkowych murach pińczowskiego Belwederu.

Konkurs realizowany jest w ramach projektu „XVII Zaduszki Jazzowe w Pińczowie” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka” oraz przy wsparciu Gminy Pińczów.