×

Konkurs Palm Wielkanocnych 2018

Najwyższą, tradycyjną oraz oryginalną palmę wybierano w Konkursie Palm Wielkanocnych podczas kiermaszu w Parku Miejskim. Pięknie wykonane i efektownie skomponowane palmy przygotowały koła gospodyń wiejskich, instytucje oraz mieszkańcy, wśród nich liczna grupa najmłodszych.

Konkurs, organizowany przez Parafię p.w. Św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Pińczowie, Muzeum Regionalne i Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury, jest nawiązaniem do polskiej tradycji przygotowania palm wielkanocnych i święcenia ich w kościele. Jury w składzie: Joanna Strączek, Paweł Kisielewski i Jerzy Znojek oceniali palmy zgłoszone w 3 kategoriach.

Najwyższa palma wielkanocna mierzyła 7,90 m i wykonana została przez Roksanę Żak ze Skowronna Górnego. 2 miejsce w tej kategorii otrzymała palma Domu Pomocy Społecznej (5,80m). Niestety nie udało się pobić zeszłorocznego rekordu, który należy do Liceum Ogólnokształcącego w Pińczowie – przypomnijmy 10 m 50 cm.

W kategorii palma tradycyjna zwyciężyło Koło Gospodyń Wiejskich Skałczanki, drugie miejsce zajęła Wiktoria Gil, trzecie – Magdalena Burek. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: Julia Wach, Julia Zaręba i Maksymilian Rambuszek.

W kategorii palma oryginalna zwyciężyło Koło Gospodyń Wiejskich z Koperni, przed Zakładem Karnym i KGW Kozubów. Wyróżnienia  w tej kategorii otrzymali: Estera Ciepły i Julia Machnik.

Nagrody i dyplomy dla zwycięzców wręczał Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak, ksiądz Dziekan Jan Staworzyński oraz Senator Jacek Włosowicz. Pan Senator ufundował także nagrodę dla najmłodszego uczestnika konkursu a otrzymał ją pięcioletni Karol Rambuszek.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie oraz wystawcom, którzy przygotowali stoiska na Kiermasz Wielkanocny.

DSC06367

DSC06379

DSC06394

DSC06411

DSC06415

DSC06421

DSC06426

DSC06457