×

Konkurs Palm Wielkanocnych 2018

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w Konkursie Palm Wielkanocnych organizowanym przez Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury, Muzeum Regionalne w Pińczowie oraz Parafię Św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Pińczowie.
Zwyczaj wykonywania palm na Ponidziu jest nadal bardzo powszechny. Tradycja wicia charakterystycznych bazi przekazywana jest często z pokolenia na pokolenie. Corocznie do konkursu staje duża liczba uczestników.
Niedziela Palmowa od początku trwania konkursu skupia większość społeczności Pińczowa i okolic.
Tegoroczna edycja odbędzie się 25.03.2018 r. o godzinie 11:30. Obchody święta rozpoczynają się od uroczystej mszy w kościele parafialnym pw. Św. Jana Apostoła i Ewangelisty podczas, której palmy zgodnie z tradycją zostają poświęcone. Następnie uczestnicy ok. godziny 12.30 podążają w uroczystym korowodzie do Parku Miejskiego gdzie rozstrzygnięty zostanie konkurs.
Jury konkursowe oceni palmy w kategoriach: tradycyjna, najwyższa, oryginalna. W ich ocenie jury bierze pod uwagę użycie tradycyjnych materiałów, technikę wykonania, dekoracyjność, oraz nowatorskie ujęcie tematu.
Wstęp wolny!

Formularz zgłoszeniowy do konkursu należy dostarczyć do 20.03.2018 r, godz.15:00.

Regulamin i Karta zgłoszenia