×

KONSTELACJE KULTURY

Informacje z przebiegu realizacji projektu  „Konstelacje kultury”  w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury +” Edycja 2024

Śladami Włochów w Pińczowie – „Jarmark Nadnidziański – włoskim szlakiem”

Czujemy, że wjechaliśmy tą bramą z ryciny Dahlbergha do „naszego” Pińczowa. Rozglądneliśmy się po uliczkach, spróbowaliśmy dostrzec dawnych mieszkańców. A potem wróciliśmy do dziś. I wszystkie drogi, ścieżki i przemyślenia zaprowadziły nas do wspólnego punktu, który łączy nasze partnerstwo – tożsamość miejsca. Poprzez nią chcemy o Pińczowie mówić, dzięki niej chcemy działać i realizować pomysły. Ten jeden, najbliższy dziś się skrystalizował i radośnie ogłaszamy, że 7 września rezerwujcie czas na wyjątkowe wydarzenie – „Jarmark Nadnidziański – włoskim szlakiem”. Właśnie tak chcemy pokazać niezwykłą magię miejsca tkwiącą w różnorodności kultur. 💚🤍❤

Pokażemy ślady Włochów w Pińczowie; spotkamy się we włoskim klimacie wydobytym z miejsca, smaków i kultury. Podkreślimy magię i wyjątkowość Pińczowa drzemiącą w dawnej wielokulturowości. Może będzie to początek czegoś nowego, fajnego, co warto dodać do kalendarza:)

Więcej szczegółów niebawem. Póki co szlifujemy pomysły, dorzucamy nowe, skreślamy niemożliwe… Cokolwiek z tego powstanie będzie nasze, partnerskie, wspólne. I to jest najpiękniejsze!

Projekt dofinansowany jest z programu Narodowego Centrum Kultury „Dom kultury+ edycja2024 / zadanie II Partnerstwo Lokalne”.

Startujemy. Odpalamy rakietę obierając wspólny kierunek – 𝗞𝗼𝗻𝘀𝘁𝗲𝗹𝗮𝗰𝗷𝗲 𝗸𝘂𝗹𝘁𝘂𝗿𝘆. Czym one będą? Waszym projektem, działaniem, które wymyślicie i zrealizujecie w 𝗽𝗮𝗿𝘁𝗻𝗲𝗿𝘀𝘁𝘄𝗶𝗲 𝗹𝗼𝗸𝗮𝗹𝗻𝘆𝗺. I to partnerstwo ma to kluczowe znaczenie‼️ Chcemy razem z Wami, opierając się na Waszych przemyśleniach, potencjale, wsłuchując się w Wasze pomysły, zrealizować wspólne przedsięwzięcie kulturalne, które będzie naszą wspólną dumą. Jakie? To zależy wyłącznie od WAS.

Nasza projektowa podróż podzielona będzie na kilka etapów, które przybliżać nas będą do celu i które pozwolą nam stworzyć prawdziwe partnerstwo dla kultury.

W tym procesie bardzo ważne jest „kulturalne” know how, czyli zaplanowany cykl spotkań szkoleniowych, które pozwolą nam zdobyć niezbędną wiedzę o budowaniu partnerstwa, komunikacji w zespole, będzie w nim też miejsce na szkolenie szyte na Waszą miarę i odpowiadające Waszym potrzebom. Do współpracy zaprosiliśmy świetnego edukatora, animatora kultury z niezwykłym doświadczeniem na wielu polach kulturalnej działalności – Tomasza Ignalskiego.

Pierwsze spotkanie już w poniedziałek o godzinie 𝟭𝟱:𝟯𝟬 w sali kominkowej. Zaproszenie w szczególny sposób kierujemy do autorów inicjatyw oddolnych, jakie realizowaliśmy w dwóch edycjach programu Dom kultury+ Inicjatywy lokalne.

Na realizację projektu Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury pozyskało dofinansowanie w wysokości 50000 zł z programu Narodowego Centrum Kultury „Dom kultury+ edycja2024 / zadanie II Partnerstwo Lokalne”.