×

Konwersja Cyfrowa Domów Kultury – „PSCK 2.0”

 

Konwersja Cyfrowa Domów Kultury – „PSCK 2.0”

 

Informacje z przebiegu realizacji projektu  „PSCK 2.0” realizowanego w ramach programu  „Konwersja Cyfrowa Domów Kultury”.

Projekt dofinansowany został ze środków Narodowego Centrum Kultury.

 

U nas możesz słyszeć lepiej i rozumieć więcej.

Z radością informujemy, że od dziś centrum kultury jest lepiej dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. W dwóch pomieszczeniach (sekretariacie oraz w sali kinowej) zamontowaliśmy system pętli indukcyjnych dla osób niedosłyszących. Dzięki temu osoby korzystające z aparatów słuchowych będą mogły słyszeć dźwięk jednakowo dobrze w każdym miejscu wewnątrz obszaru ograniczonego pętlą.
To mały – duży krok do zapewnienia równych szans w dostępie do kultury w Pińczowie dla osób niepełnosprawnych.
Łączna kwota montażu pętli wynosi 18 450 zł i w całości pokryta została w ramach projektu „PSCK 2.0” realizowanego w ramach programu ”Konwersja cyfrowa domów kultury” finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” III Osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

 

PSCK 2.0 – budujemy studio cyfrowe

PSCK 2.0 – na początku był pomysł i projekt, a z projektu wyłania się nowoczesne, multimedialne studio cyfrowe, które będzie służyło naszej społeczności.
Rozmowy, wywiady, spacery reporterskie z kamerą, spotkania, streaming, ciekawe podcasty, wydarzenia kulturalne on-line – a wszystko to z możliwością rejestracji i transmisji na żywo, zapleczem do postprodukcji.
PSCK 2.0 to łączenie kultury i sztuki nowych mediów.
Podrzucamy pierwsze zdjęcia z montażu oświetlania oraz  green screena czyli technologii, dzięki której wydarzenia online będą wyjątkowe, profesjonalne i wyróżniające się poprzez możliwość stworzenia wirtualnej scenografii.

Zadanie PSCK 2.0 realizowane jest w ramach projektu grantowego KONWERSJA CYFROWA DOMÓW KULTURY, dofinasowane z Funduszy Europejskich operatorem jest Narodowe Centrum Kultury

 

 

 PSCK 2.0 – szkolimy się

Co nas wyróżnia, jakie mamy zasoby i potencjał, jak uatrakcyjnić nasze działania korzystając z dostępnych aplikacji internetowych. W czwartek i piątek nabywaliśmy nowe umiejętności cyfrowe dzięki realizowanemu projektowi „PSCK 2.0” w ramach „Konwersji cyfrowej domów kultury”. Dwudniowe szkolenie prowadzone przez trenera cyfrowego – Panią Izabellę Ferenc było okazją do zastanowienia się na ofertą online dla odbiorców naszych kanałów w mediach społecznościowych. Było inspirująco. Kolejnym etapem projektu będzie stworzenie studia cyfrowego w PSCK dla potrzeb realizacji internetowego kanału kulturalnego w sieci – kulturalna.tv.

 Na realizację dwuletniego projektu, który rozpoczął się w lipcu 2021 roku, Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury pozyskało kwotę 162 400 zł. W ramach tej kwoty zaplanowane jest stworzenie studia do nagrań cyfrowych wraz z niezbędnym wyposażeniem (komputery, nagłośnienie, mikser wizyjny na potrzeby realizacji nagrań online, projektory, oprogramowanie). Na potrzeby zapewnienia dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami zaplanowano również zakup pętli indukcyjnych. Ważnym elementem programu jest również przeszkolenie kadr w ramach szkoleń cyfrowych realizowanych przez Narodowe Centrum Kultury.

Cyfrowe studio pozwoli dostarczyć szeroką ofertę z zakresu edukacji kulturalnej, animacji oraz realizacji nowych, cyfrowych form dostarczania i popularyzacji zasobów kultury w sieci.

Projekt Konwersja cyfrowa domów kultury finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” III Osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

 Szkolenie w projekcie PSCK 2.0 Sala kominkowa PSCK, na zdjęciu trener kompetencji cyfroeych Izabella Ferenc