×

Kultura 2016 w Kadrze PSCK

2016 rok minął nam tak szybko, że czas się na chwilkę zatrzymać i podsumować to co wydarzyło się w pińczowskiej kulturze. A było tego niemało. Ponad 100 różnych wydarzeń, wśród których najliczniejszą grupę odbiorców znalazły koncerty (odpłatne i plenerowe) i pokazy filmowe (w ramach kina objazdowego, letnich projekcji na wirydarzu oraz projektu „Kinolub”). Liczną grupę stanowili uczestnicy konkursów organizowanych przez PSCK (taneczny, wokalny, plastyczny i literacki) oraz widzowie spektakli teatralnych wystawianych w PSCK (TCF i teatr Uniwersytetu Trzeciego Wieku).

I choć nie o statystykę tu chodzi, to warto odnotować, że 2016 rok był dla nas szczególny. Rozszerzyliśmy ofertę zajęć stałych (12 różnych propozycji), z których tygodniowo korzysta średnio 360 osób – absolutnym faworytem stały się zajęcia taneczne (aż 6 grup tańca dla dzieci), równie liczne są grupy zajęć z akrobatyki. Niezmiernie cieszy nas powodzenie zajęć Klubu Eko-Twórcy – w tym roku skorzystało z nich 20 grup z przedszkoli i szkół podstawowych.

W tym roku zrealizowaliśmy 2 projekty własne i byliśmy partnerem w dużym projekcie filmowym. Za jeden z projektów otrzymaliśmy wyróżnienie za najlepszą inicjatywę dla młodzieży w województwie. To cieszy.

Wszystkim, którzy uczestniczą w życiu kulturalnym, którzy razem z nami budują pińczowską kulturę i dokładają swoje cegiełki do jej rozwijania, także te bardzo ważne finansowe – serdecznie DZIĘKUJEMY! Do zobaczenia w Nowym Roku.

A w załączniku krótkie, zdjęciowe podsumowanie 2016 roku w kulturze.