×

Kultura? Twórz ją z nami

Masz pomysł, ale brak Ci odwagi i funduszy? Chcesz, żeby w Twoim mieście coś się działo? Przyjdź do nas i razem z nami zrealizuj swój pomysł na inicjatywę kulturalną. Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury ogłasza konkurs na inicjatywy lokalne. To kolejny etap projektu „JA w kulTUrze” realizowanego przez PSCK w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2017 dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury.

W najbliższy czwartek, o godzinie 17:00 w PSCK zaprezentujemy wyniki diagnozy jaką od początku lutego przeprowadzaliśmy w ramach I części działania. To m.in. efekt tego co dowiedzieliśmy się z wypełnionych przez mieszkańców ankiet oraz spotkań, które realizowaliśmy z udziałem badaczy z Regionalnego Obserwatorium Kultury z Katowic, podczas których mieszkańcy gminy Pińczów mieli okazję powiedzieć jakie są ich oczekiwania wobec kultury.

Teraz oddajemy sprawy w Wasze ręce. Ogłaszamy konkurs na lokalne inicjatywy kulturalne, w którym możecie powalczyć nawet o 7000 zł na realizację swojego pomysłu. Podczas czwartkowego spotkania zaprezentujemy regulamin konkursu oraz formularz konkursowy. Podczas spotkania, korzystając z fachowej pomocy animatora Narodowego Centrum Kultury – Pani Teresy Jankowskiej – pokażemy Wam jak wypełnić wniosek i na co zwrócić szczególną uwagę.

Inicjatywy będzie można zgłaszać do 9 czerwca. Wybór inicjatyw, który odbędzie się z udziałem wszystkich inicjatorów, odbędzie się 14 czerwca.

Celem konkursu jest inicjowanie działań służących wzmocnieniu zaangażowania społeczności lokalnej, odkrywaniu i rozwijaniu potencjału i kapitału kulturowego członków oraz kulturotwórczych zasobów społeczności.
 
Projekt „JA w kulTUrze” dofinansowany został ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2017