×

„KWIAT-owo” na finiszu

 

Warsztatami „las w słoiku”, czyli  tworzeniem małych ekosystemów zamkniętych w szkle zakończył się wczoraj projekt „KWIAT-owo. Warsztaty florystyczno-rękodzielnicze” jaki realizowany był w  partnerstwie przez Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury i Lokalną Organizację Turystyczną Ziemi Pińczowskiej. W ramach trwającego od kwietnia projektu zorganizowano 12 różnorodnych warsztatów z kwiatami w roli głównej. Każde z ofertowanych zajęć spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem gromadząc komplet uczestników.

„To był świetny sposób na spędzenie wolnego czasu, ale i doskonała możliwość nauczenia się konkretnych rzeczy.” – opowiada Anna Bączek, która była zarówno instruktorem, jak i uczestnikiem niektórych zajęć – „Kwiaty – czy to żywe, czy tworzone w formie rękodzieła ze sztucznych elementów okazały się być doskonałym tematem, który pobudził kreatywność i pokazał jak wiele fajnych rzeczy można zrobić po prostu odwzorowując naturalne piękno kwiatów.” – dodaje.

Uczestniczki warsztatów tworzyły kwiaty z pianki foamiran, filcowały motywy kwiatowe z wełny, układały bukiety i wianki z kwiatów żywych, szyły ozdobne wianki i torby.  Każde z zajęć odbywało się przy komplecie uczestników co pokazuje, jak duże jest zapotrzebowanie na tego typu warsztaty. „Bardzo się z tego cieszymy, a efekt pracy mówi sam za siebie. Powstały piękne ozdoby, ale i udało się nam pokazać prawdziwą wartość rękodzieła, które cieszy się coraz większym zainteresowaniem i warte jest docenienia.” – mówi Ula Sroka-Kurek – prezes LOT Ziemi Pińczowskiej, która wspólnie z Pińczowskim Samorządowy Centrum Kultury realizowała projekt.  Efektem każdego z warsztatów były piękne ozdoby, które stanowią również konkretną wartość użytkową. Ważne dla nas było, aby tworzyć rzeczy, które promują także pro-ekologiczne zachowania – jak np. eko-torby wielokrotnego użytku. – dodają organizatorki.

Projekt „KWIAT-owo. Warsztaty florystyczno-rękodzielnicze” dofinansowany został ze środków Unii Europejskiej za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Ponidzie.

{gallery}/News/kwiatow-final{/gallery}