×

Lepszy Internet zależy od Ciebie – Dzień Bezpiecznego Internetu w PSCK

„Lepszy internet zależy od Ciebie!” to hasło przewodnie tegorocznego, obchodzonego 9 lutego, Dnia Bezpiecznego Internetu. Ta ogólnoświatowa akcja ma na celu  przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.  

Po raz kolejny w akcję włącza się PSCK. Podczas obchodów DBI chcemy podkreślić to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Chcemy również zwrócić szczególną uwagę na potencjał sieci, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki.Swoje działania w tym dniu chcielibyśmy skierować nie tylko do młodzieży ale i do dorosłych zapraszając członków organizacji pozarządowych.

9 lutego w PSCK odbędą się dwa spotkania poświęcone tematyce bezpiecznego korzystania z Internetu. Pierwsze prowadzone przez funkcjonariuszy Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach skierowane będzie do młodzieży gimnazjalnej i poświęcone zagrożeniom płynącym z korzystania z mediów elektronicznych. Na drugim spotkaniu zostaną przybliżone problemy bezpiecznego korzystania z sieci Internetowej i wykorzystania nowych technologii w działaniach społecznych, dorosłym mieszkańcom naszego miasta. Zajęcia poprowadzą Mobilni Doradcy ICT działający w programie Nowe Technologie Lokalnie.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu Safer Internet. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.