×

Marcowe seanse BNP PARIBAS IDĘ DO KINA w Pińczowie

Jeszcze w marcu czeka nas kolejna wizyta BNP PARIBAS IDĘ DO KINA, jak za każdym razem z zestawem świetnych filmów, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Dla najmłodszych mamy świąteczną historię „Zająca Maxa” i familijne przygody Waldka, wielbiciela gier komputerowych w „Za duży na bajki”. Starsi widzowie będą mogli wrócić do wspomnień sprzed 54 lat związanych z wydarzeniami „Marca 68”. Na wieczorny seans proponujemy niekwestionowany hit marcowych pokazów czyli kolejną odsłonę „Batmana”.
Nie zapominamy również o naszych małych gościach z Ukrainy przebywających na terenie naszego miasta, dla których przygotowaliśmy zestaw wyświetlanych bezpłatnie krótkich filmów animowanych bez dialogów.

Widzimy się 31 marca w PSCK.

Bilety na seanse dopołudniowe można rezerwować w sekretariacie PSCK osobiście lub telefonicznie pod nr tel 41 357 24 24.
Aby wejść na seans dla dzieci z Ukrainy, należy pobrać bezpłatny bilet w kasie kina.

Więcej informacji na temat filmów i organizacji seansów znajdziecie na stronie: https://idedokina.pl/

Harmonogram projekcji:
  9:50 – Zając Max: Misja Pisanka
11:35 – Za duży na bajki
14:00 – Zestaw krótkich animacji bez dialogów (bezpłatnie dla dzieci z Ukrainy)
15:00 – Za duży na bajki
17:00 – Marzec ‘68
19:30 – Batman

 Opisy filmów:

 Zając Max: Misja Pisanka” 

Przygodowy, familijny, Dubbing PL, ograniczenia wiekowe: B.O., cena biletu: 18 zł normalny, 16 zł ulgowy (szkolny, studencki, seniora, rodzinny), czas trwania: 76 minut, zwiastun: https://youtu.be/fFuXOFuGD5k

Opis:
Piotr Adamczyk powraca do roli Zająca ratującego Wielkanoc! 
Wielkanoc w niebezpieczeństwie! Tu pomóc może tylko zgrana zajęcza paczka, która na robieniu jaj zna się zawodowo. Gdy cała świąteczna magia znika – jedynym ratunkiem są zaufanie i współpraca z ich największym wrogiem: lisem. Druga część komediowo-przygodowej opowieści o futerkowych bohaterach, pisankach i wielkanocnej magii. Animacja, która udowodni, że przyjaźń ma wielką moc, a lisa nie należy osądzać po jego kicie.
Młody, ale odważny Zając Max zostaje wybrany przez magiczną Złotą Pisankę, aby dołączyć do Zajęczej Akademii i rozpocząć trening Mistrza. Wspólnie ze swoimi przyjaciółmi będzie mógł odkryć super moce, które pozwolą mu chronić Wielkanoc. Niestety tuż przed pierwszym treningiem dzieje się coś niewyobrażalnego – Złota Pisanka, które jest źródłem całej świątecznej magii, traci swój blask i staje się czarna… Nadchodząca Wielkanoc jest w wielkim niebezpieczeństwie! Za wszystkim stoi były uczeń Zajęczej Akademii oraz dobrze wszystkim znana rodzinka lisów, która ostrzy swoje kły i pazurki na tegoroczne pisanki. Max wspólnie ze swoją najlepszą przyjaciółką zrobią wszystko co w ich mocy, aby ocalić Wielkanoc. Jedynym ratunkiem okazuje się jeden z lisów. Czy można zaufać komuś, kto na co dzień obnosi się z rudą kitą? Oto początek wielkiej przygody, ale też lekcji o tolerancji, przyjaźni i wielkiej sile, jaką ma zgrana drużyna!

 

 

Zestaw krótkich animacji bez dialogów” – bezpłatny seans dla dzieci z Ukrainy

Animacja, bez dialogów, bez ograniczeń, wstęp wolny dla dzieci z Ukrainy, opis na stronie: https://idedokina.pl/film/242  

Opis:
Dzięki uprzejmości Stowarzyszenie Nowe Horyzonty w wybranych miastach na trasie BNP Paribas Idę do kina pojawią się seanse zestawu krótkich animacji bez dialogu z myślą o dzieciach z Ukrainy. W tym wyjątkowym czasie bądźmy razem. W skład zestawu wchodzą następujące filmy:
Ośmiornica, Niemcy 2015, 4 min | Tygrysek, Niemcy 2015, 4 min | Sabaku, Holandia 2016, 3 min | Mały ptaszek i gąsienica, Swajcaria 2017, 4 min | Hej Jelonku!, Węgry 2015, 7 min | Popłyń w tańcu, USA 2017, 9 min | Pan Hublot, Francja 2013, 11 min | Kiosk, Swajcaria 2013, 7 min

 

 

Za duży na bajki”

Przygodowy, 2D PL, ograniczenia wiekowe: 7+, cena biletu: 18 zł normalny, 16 zł ulgowy (szkolny, studencki, seniora), czas trwania: 106 minut, zwiastun: https://youtu.be/ve0sw9AIK8o #DzieciMajaMoc

Opis: 
Turniej, kasa i psychofanki – to życiowe PRIORYTETY dziesięcioletniego e-sportowca Waldka. Kiedy jest już na dobrej drodze do realizacji swoich życiowych celów, mając do tego wsparcie ukochanej, choć nadopiekuńczej mamy, pojawia się ona… cała na kolorowo – ciotka Mariolka. Od tej pory życie Waldka będzie musiało nabrać nieco innego tempa… 
Przyjaźń wystawiana na próby, pierwsza miłość, trudy dorastania, turniej gamingowy, a jakby tego było mało – dorośli, którzy wszystko wiedzą najlepiej… Młodzi bohaterowie filmu „Za duży na bajki” nie mają łatwo. 
W życiu Waldka (Maciej Karaś), wypełnionym głównie grami komputerowymi, następuje prawdziwe trzęsienie ziemi. Na czas nieobecności mamy (Karolina Gruszka) zostaje pod opieką szalonej i nieprzewidywalnej ciotki (Dorota Kolak), która wprowadza, obcą mu jak dotąd, dyscyplinę i narzuca nowe obowiązki. Ale choć nietuzinkowa krewna funduje Waldkowi prawdziwy obóz przetrwania, chłopak otrzymuje od niej przy okazji najcenniejszą lekcję życia.

 

 

Marzec ‘68”

Historyczny, romans, dramat, 2D PL, ograniczenia wiekowe: 13+, cena biletu: 18 zł normalny, 16 zł ulgowy (szkolny, studencki, seniora), czas trwania: ok. 120 minut, zwiastun: https://youtu.be/Rce0uLZr-aM

Opis: 
Warszawa, rok 1968. Studenci protestują przeciwko bezprawnemu relegowaniu kolegów z uczelni oraz w obronie zdjętych z afisza „Dziadów”, które wystawiane były w Teatrze Narodowym przez Kazimierza Dejmka. Wśród protestującej młodzieży są także Hania (Vanessa Aleksander) i Janek (Ignacy Liss). Ich rodziny znajdują się po dwóch stronach marcowej barykady. Młodzi, szaleńczo w sobie zakochani, niczym w dramacie Szekspira „Romeo i Julia”, w ogarniętym buntem kraju, walczą o swoje uczucie. 
Czy ich miłość przetrwa? Czy zdołają pokonać przeciwności, które stawia przed nimi los…?
Link do FB: https://www.facebook.com/marzec68film

 

Batman”

Science-Fiction, Sensacja, Superhero, 2D NAPISY PL, ograniczenia wiekowe: 13+, cena biletu: 18 zł normalny, 16 zł ulgowy (szkolny, studencki, seniora), czas trwania: 176 minut, zwiastun: https://youtu.be/bw18JwCPqCs

Opis:
Jeden z najbardziej oczekiwanych filmów tej dekady! Kolejne wcielenie kultowej postaci Batmana, tym razem oddane w ręce idola i jednego z najbardziej pożądanych aktorów młodego pokolenia – Roberta Pattinsona (Saga „Zmierzch”, „Tenet”, „Lighthouse”). Twórcy filmu zapowiadają powrót „Batmana” do klimatu „Mrocznego Rycerza” Christophera Nolana i „Jokera” w reżyserii Todda Phillipsa. Ogromne, wręcz niespotykane zainteresowanie na świecie powoduje, że pojawiają się pierwsze plotki o nowej, batmanowej trylogii. 
Dwa lata pod postacią Batmana (Robert Pattinson) i strach w sercach kryminalistów sprawiły, że Bruce Wayne ujrzał najmroczniejsze oblicze Gotham City. Mając u boku jedynie garstkę zaufanych sojuszników — w tym Alfreda Pennywortha (Andy Serkis) i porucznika Jamesa Gordona (Jeffrey Wright) — i występując przeciwko sitwie skorumpowanych urzędników oraz osobistości, samotny mściciel stał się w mniemaniu obywateli miasta jedynym obrońcą sprawiedliwości. Nieznany zabójca w sadystyczny i wyrachowany sposób nęka elitę Gotham. Największy Detektyw Świata, kierując się zaszyfrowanymi wiadomościami, trafia do półświatka. Tam w trakcie swojego śledztwa spotyka takie postacie jak Selina Kyle, zwana Kobietą-Kot (Zoë Kravitz), Oswald Cobblepot, czyli Pingwin (Colin Farrell), Carmine Falcone (John Turturro) i Edward Nashton, tudzież Człowiek-Zagadka (Paul Dano). Wreszcie dowody zaczynają się konkretyzować, a zamiary sprawcy stają się jasne. Batman zostaje zmuszony do szukania nowych sprzymierzeńców, żeby zdemaskować winowajcę i położyć kres nadużywaniu władzy i korupcji, od dawna nękających Gotham City.

 

 

Uprzejmie informujemy, że zmianie uległy obostrzenia dotyczące realizacji projekcji filmowych w kinie.
Bilety sprzedawane są bez limitów.

Do kina wrócił też barek kinowy z pysznym popcornem i produktami z grupy The Coca-Cola Company: Coca-Cola, Fanta, Sprite, Cappy i Kropla Beskidu.

WAŻNE WYTYCZNE PANDEMICZNE

Szczegółowy regulamin dla widzów:
a) widzowie nie mogą mieć więcej niż 37 stopni Celsjusza
b) aby uczestniczyć w pokazach, będą musieli też zasłonić usta i nos na sali
c) i zdezynfekować dłonie przed wejściem do Domu Kultury
Bilety będą sprzedawane na 100% miejsc na sali.