×

Mazurki w „pińczowskich klimatach”

Mazurki, oberki, jazz i folk. Muzyka tak daleka i tak bliska. Muzyka autentyczna i porywająca. Kto w sobotni wieczór wybrał koncert Artura Dutkiewicza i Kompani Janusza Prusinowskiego, który odbył się w plenerze nad pińczowskim zalewem, na długo zapamięta wyjątkowy klimat, jaki na scenie stworzyli artyści. 

Koncert otwierający cykl „Pińczowskie klimaty” zrealizowany został przez Lokalną Organizacją Turystyczną Ziemi Pińczowskiej przy współpracy z Burmistrzem Miasta i Gminy Pińczów i Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury. „Nie mogło nie być dziś z nami Artura Dutkiewicza – Honorowego Obywatela naszego miasta, ambasadora Pińczowa i muzyki jazzowej.” – mówił Burmistrz otwierając wydarzenie. 

Ponad półtoragodzinny koncert był wyjątkowym wydarzeniem muzycznym, tak jak wyjątkowe jest połączenie jazzu z folkiem. „Mazurek był przez stulecia wizytówką Polski, funkcjonował zarówno w kulturze salonowej, jak popularnej – opowiadał Janusz Prusinowski. Podobnie jak jazz mazurek to muzyka tworzona ad hoc (…) Ten język muzyczny jest wyrazem czegoś, co jest w człowieku niezmienne.” 

Publiczność nagrodziła artystów owacjami na stojąco. 

Koncert sfinansowany został ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. 

klimaty 01

klimaty 02

klimaty 03

klimaty 04