×

Mężczyzna romantyczny – recital Macieja Kmity

Muzyczna analiza losu mężczyzny w w wykonaniu Macieja Kmity. Zapraszamy na recital „Mężczyzna romantyczny” tego młodego pińczowskiego artysty w piątek 10 września o godz. 19:30. Wstęp wolny.

Czy mężczyźni romantyczni już wyginęli? Są naukowe dowody, że na Ziemi istnieją jeszcze przedstawiciele tego mocno przetrzebionego gatunku. Czy są jednak komukolwiek potrzebni? Tu sprawa robi się nieco bardziej skomplikowana, zatem dokonać trzeba pogłębionej analizy.

 
Z pomocą przychodzi recital „Mężczyzna romantyczny”, w którym Maciej Kmita rozkłada na czynniki pierwsze los faceta, co to nie raz otrzymał już przysłowiowego kopa w duszę, a jednak konsekwentnie nadstawia ją na kolejne razy. Usłyszymy zarówno znane tematy muzyczne w absolutnie niebanalnych aranżacjach kierownika muzycznego projektu maestry Urszuli Borkowskiej (oczywiście z jej soczyście romantycznym akompaniamentem), jak i zupełnie nowe piosenki z tekstami wokalisty. Będzie na wpół dowcipnie i refleksyjnie.
 
Jedno jest pewne: w każdym z nas drzemie nuta romantyzmu, każdy potrzebuje czasem pogłaskania swojego wewnętrznego romantyka. Oczywiście mężczyzna permanentnie romantyczny to przypadek skrajny, ale koncert ten można śmiało potraktować jako spotkanie dusz wrażliwych na miłość, dobro i marzenia o świecie trochę lepszym niż ten, w którym powoli giną te najcenniejsze gatunki.