×

Mikrokosmos kultury – projekt

Informacje z przebiegu realizacji projektu  „Mikrokosmos kultury”  w ramach Programu Edukacja Kulturalna finansowanego ze środków  Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 Warsztaty z haftu płaskiego

Kolorowy, skupiony na szczególe, tworzony z niezwykłą pasją. Właśnie tak wygląda nasz „mikrokosmos kultury”. Kwiaty – to one były naszym centrum świata przez ostatnie dwa czwartkowe wieczory. A obok nich fajne rozmowy, snucie planów na kolejne, wspólne działania. Efekt jak na zdjęciach. Tamborki zasłużyły na małą sesję zdjęciową. Ale nasz mikrokosmos kultury to także relacje. I to pielęgnujemy w tym najbardziej.

Kwiaty – haft płaski

I znowu zakwitną nasze tamborki. I znowu natura zainspiruje nas w kulturze.

17-go listopada zapraszamy do naszego „Mikrokosmosu kultury” na warsztaty haftu płaskiego. Będziemy wyszywać kolorowe kwiaty, tworzyć wyjątkowe „malowane” igłą arcydzieła. Zajęcia podzielone są na dwa spotkania a poprowadzi je dla Was Małgosia Blacha.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy w sekretariacie PSCK – 41 3572424.

Warsztaty realizowane są w ramach projektu „Mikrokosmos kultury” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz przy wsparciu Gminy Pińczów.


Za nami 1. edycja „Natury Kina”

Radość. Uśmiech. Serdeczność. Czułe spotkania, z kinem i naturą.

To są nasze stopklatki z minionego już Przeglądu „Natura Kina”. Dwa wyjątkowe dni, 3 niezwykłe spotkania, serdeczne rozmowy pomiędzy sensami i dużo uśmiechu. Mamy głębokie przekonanie, że ten festiwal musiał się wydarzyć i to miasto – Pińczów jako serce i dusza Ponidzia – jest najlepszym z miejsc, gdzie mogło się to powieść.

„Mało uczestniczę, ale uważnie śledzę, co się dzieje w Pińczowie i jestem tym mocno zbudowany.” – tak mówił Andrzej Barański w rozmowie z Radiem Kielce tuż przed spotkaniem. To właśnie On, nasz Mistrz Andrzej Barański jest dla nas inspiracją i najważniejszym filarem całego przedsięwzięcia. Jego obecność, jego uśmiech i serdeczne wspomnienia z czułym odniesieniem do Pińczowa dały nam wielką radość. Gdy w krótkiej wiadomości napisał „Świetnie było” poczuliśmy spełnienie.

Każde ze spotkań z Edytą Jungowską, Magdaleną Popławską, Emilią Krakowską było dla nas wielkim przeżyciem. Nie co dzień mamy okazję spotkać się w Pińczowie z osobowościami kina takiego formatu. Natura Kina połączyła nas w ważnych rozmowach o kulturze, uwrażliwiając przy tym na przyrodę, naturę, to co istotne.

„Pierwsza edycja Przeglądu Natura Kina udała się nad podziw. Pińczów nie jest już tylko małą ojczyzną Andrzeja Barańskiego, ale staje się z wolna przystanią dla wszystkich tych, którzy w naturze odkrywają sztukę, widzą kino. Wspaniały program, znakomici goście, i pamięć o wspólnym święcie, które trwa”. – napisał w podsumowaniu Łukasz Maciejewski. Lepszej recenzji nie moglibyśmy sobie wymarzyć.

Natura Kina jest dla nas czymś więcej niż kolejnym wydarzeniem. Jest wielkim przeżywaniem sztuki, kina i radością bycia razem. Wypowiedziane przez Burmistrza Włodzierza Baduraka słowa do Andrzeja Barańskiego „Kochamy Pana”, pofestiwalowe wspomnienie Łukasza Maciejewskiego „Odpoczywam życzliwością. Miejsca, aury, i ludzi (…)”, serdeczne uściski przyjaciół spotykających się po latach, tulone pod pachą sadzonki drzew… to momenty, które utkwią nam na zawsze.

Czujemy wielką wdzięczność dla tych, którzy uwierzyli w sens organizacji Przeglądu. Władzom miasta, sponsorom, patronom honorowym i medialnym, instytucjom. Nade wszystko dziękujemy Wam – publiczności, która jak zgodnie podkreślali nasi goście jest najważniejsza.

Dziękujemy Muzeum Regionalne w Pińczowie za pokazanie naszym gościom historycznej wizytówki Pińczowa, dziękujemy fotografom: Alicja Mazurek i Monika Maj za zatrzymanie chwili w kadrze, Łukasz Maciejewski za wielkie zaufanie jakim obdarzył Pan nasz dom kultury i niezwykłą życzliwość na każdym etapie przygotowań, Klub Wodny Kon-Tiki Pińczów za pokazanie piękna dobrego działania i piękna natury w Pińczowie we właściwy sobie sposób.

Tak, czujemy wielką wdzięczność i życzymy sobie i Wam bardzo, by ten Przegląd przerodził się w prawdziwy festiwal i trwał! Z tą samą energią co na wspomnieniowych już fotografiach.

Dzień drugi „Natury Kina”

Talent, pracowitość i pokora. A przy tym radość z chwili i wielki szacunek do widza. Drugi dzień „Natury Kina”, z udziałem fenomenalnych aktorek Magdaleny Popławskiej i Emilii Krakowskiej, przyniósł nam całą feerię emocji, wrażeń i ważnych rozmów ukazujących szlachetność sztuki aktorskiej. Artystki dwóch pokoleń, ale z tą samą niezwykłą wrażliwością i uważnością na odbiorcę opowiadały Łukaszowi Maciejewskiemu o swoich najważniejszych rolach, dzieleniu się emocjami, krążąc wokół tytułu samego przeglądu – natury kina.
To był niezwykły czas, którego najpiękniejszą recenzją były Państwa reakcje, uśmiechy i odczucia. Mogliśmy dotknąć natury kina z całkiem innej perspektywy. Spojrzeć na film przez pryzmat emocji aktora. Po raz kolejny zatriumfował talent i poczucie misji, jaką niesie ze sobą aktorstwo.
Dziękujemy za każdą wspólną chwilę. Mamy głębokie odczucie, że ten przegląd był nam bardzo potrzebny. Na podsumowania przyjdzie czas wkrótce, ale już teraz możemy śmiało powiedzieć – natura i kino w Pińczowie inspiruje!
Fot. Monika Maj
 

 

Przegląd filmowy „Natura Kina” dzień I

Emocje. Kadry. Ulotne chwile. Wspomnienia. Radość. Pińczów. I aktor, który w filmie jest najważniejszy.

Pierwszy dzień Przeglądu Filmowego Natura Kina przyniósł nam wiele wrażeń i emocji. Cudowna rozmowa z Edytą Jungowską i jakże nam bliskim Andrzejem Barańskim poprowadzona przez niezastąpionego Łukasza Maciejewskiego pozwoliła nam przenieść się w świat filmów dostrzegając piękno zatrzymywane w kadrze. Poszukiwaliśmy natury kina odnajdując w nim to co dla nas jako odbiorców ważne.

„Jest Pan naszym skarbem i ogromnie cieszymy się, że Przegląd Filmowy, który dziś zainaugurowaliśmy pozwoli nam jeszcze bardziej dotykać natury kina i przybliżać twórczość tak ważnej dla nas osoby” – mówił Burmistrz Włodzimierz Badurak składając podziękowania na ręce reżysera.

A już jutro kolejne filmowe emocje. Kolejna dawka natury, kina, pięknych obrazów i dobrych rozmów. Dziękujemy za dobry czas razem i Waszą niesamowitą energię.

Fot. Alicja Mazurek

 

„Natura Kina” – przegląd filmowy

Andrzej Barański – pochodzący z Pińczowa reżyser i scenarzysta, aktorki: Edyta Jungowska, Emilia Krakowska i Magdalena Popławska oraz filmoznawca Łukasz Maciejewski będą gośćmi pierwszej edycji przeglądu filmowego „Natura Kina” w Pińczowie. Ciekawe spotkania z aktorami, bezpłatne projekcje polskich filmów z przyrodą w tle, warsztaty i wystawy, a wszystko osadzone w niezwykłym klimacie Pińczowa – określanego sercem i duszą Ponidzia. Na wydarzenie, które odbędzie się w dniach 22-23 września, zaprasza Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury.

W programie filmowym Przeglądu znajdą się wyłącznie polskie produkcje, które w szerszej perspektywie pasują do Pińczowa, w których przyroda, kontakt z naturą stają się immanentną częścią losu bohaterów. Wyświetlone zostaną: „Nad rzeką, której nie ma” – osadzony w klimacie polskiej prowincji lat 60-tych sentymentalny powrót Andrzeja Barańskiego do lat młodości; „Łowcy miodu” Krystiana Matyska – film o pszczelarzach i pszczołach, z mocnym edukacyjnym przesłaniem oraz „Brzezina” Andrzeja Wajdy – uznawana za jeden z najlepszych polskich filmów w historii kina.

Projekcje filmów poprzedzone zostaną spotkaniami autorskimi z udziałem fantastycznych aktorek: Edyty Jungowskiej, Emilii Krakowskiej i Magdaleny Popławskiej.

„Spotkania w dialogu” poprowadzi równie wyjątkowa osoba – kochający kino, teatr i literaturę Łukasz Maciejewski, który z pińczowską publicznością spotka się po raz kolejny. „To miasteczko, malarska uroda pejzażu, cisza i schludność zadziałały na mnie jak balsam. Ucieszyłem się, że mogę do Pińczowa powrócić. I będzie to powrót jednocześnie sentymentalny i filmowy. Rozmowa o Andrzeju Barańskim, z udziałem jednej z jego ulubionych aktorek, lubianej i cenionej, Edyty Jungowskiej (zagrała aż w trzech Teatrach Telewizji w jego reżyserii), jak i w szerszej perspektywie – filmów, które pasują do Pińczowa, propozycji w których przyroda, kontakt z naturą stają się immanentną częścią losu bohaterów. Jestem szczęśliwy, że będą z nami panie Emilia Krakowska i Magdalena Popławska, dwie wybitne aktorki różnych pokoleń, które łączy pasja i artystyczny aktywizm. Cieszę się na pińczowskie rozmowy” – mówi Łukasz Maciejewski. Gościem specjalnym pierwszej edycji przeglądu będzie Andrzej Barański, z którym zobaczymy się 22 września.

Przeglądowi towarzyszyć będą warsztaty filmowania przyrody, wystawa makrofotografii przyrodniczej i wystawy malarskie. Udział w spotkaniach i projekcjach filmowych jest bezpłatny – obowiązują wejściówki, które dostępne są w sekretariacie PSCK.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Świętokrzyskiego oraz Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują: TVP KulturaRadio KielceRadio TPI – Gramy dla WasPińczów Twoje MiastoEcho Dnia ŚwiętokrzyskieTygodnik Ponidzia oraz Radio z QLTURĄ.

„Zoom na Ponidzie”. Niezwykła wystawa fotografii.

W ciszy przyrody usłyszeć szelest świata…

 Zwolnić tempo. Skupić się na szczególe i umieć docenić sztukę, którą daje nam Natura. Zatrzymane w kadrze piękno ponidziańskiej przyrody w  jej najmniejszych szczegółach pokazaliśmy wczoraj na wystawie makrografii „Zoom na Ponidzie”. Pod chmurką, w pięknej przestrzeni wirydarzu, z towarzystwem niezwykłych muzycznych emocji jakie zafundowała nam wokalistka i multiinstrumentalistka Oliwia Skrzypczyk zanurzyliśmy się w pińczowski „Mikrokosmos kultury”. Dziękujemy za niezwykłą magię, jaka stała się z Waszym udziałem. Wielkie wyrazy wdzięczności kierujemy do uczestników warsztatów

makrofotografii, którzy swoim talentem oddali wrażliwość na przyrodę. Szczególne uznanie dla Bartłomiej Bart Nurczyński, który pokazał nam, że otaczająca nas przyroda to nie tylko czyste piękno, ale i nasza odpowiedzialność wobec niej. Cieszymy się, że także poprzez kulturę, możemy przybliżać skarby przyrody i promować Pińczów jako zielone serce Ponidzia Wystawę „Zoom na Ponidzie” można przez najbliższy tydzień zobaczyć na wirydarzu Belwederu. Potem postaramy się wyjść z nią bliżej Was – w przestrzeń miasta.
————————————————————————

 Wystawa zrealizowana została w ramach projektu „Mikrokosmos kultury”  dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego  oraz przy wsparciu Gminy Pińczów. 

 Fot. Alicja Mazurek

  {gallery}/News/2022/MIKROKOSMOS_PROJEKT/zoom_na_ponidzie_wystawa{/gallery}


„Pejzaż w sztuce” – wakacyjne warsztaty malarskie

Pejzaż w sztuce. Natura spleciona z kulturą. A wszystko opisane piórem Adolfa Dygasińskiego i namalowane pędzlem na płótnie. Za nami wyjątkowe, międzypokoleniowe warsztaty malarskie zrealizowane w ramach projektu „Mikrokosmos kultury”.
Pod okiem wspaniałych artystów: dr Sylwii Caban, Andrzeja Kozery i Pawła Kisielewskiego pińczowianie tworzyli obrazy inspirując się Naturą.  Kilkanaście osób, przez 3 dni, w ukochanym dla nas plenerze nad pińczowskim zalewem, malowało obrazy i doskonaliło swój warsztat malarski. Było wyjątkowo i twórczo.
Na wystawę poplenerową, zaprezentowaną w formie pływającej wystawy na kuźni wodnej, zaprosimy Was już w sierpniu.
Warsztaty malarskie zrealizowane zostały w ramach projektu „Mikrokosmos kultury” dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz przy wsparciu Gminy Pińczów. 

„Zoom na Ponidzie” – wystawa fotografii na wirydarzu Belwederu

Ponad 30 zdjęć pokazujących w formacie makro wyjątkowość ponidziańskiej przyrody zobaczymy na wystawie fotografii „Zoom na Ponidzie” jaka odbędzie się w najbliższy czwartek – 4 sierpnia o godzinie 20:00 na wirydarzu Belwederu. Autorami zdjęć są uczestnicy warsztatów fotografii makro zrealizowanych przez Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury w ramach projektu „Mikrokosmos kultury”. Wernisażowi zdjęć towarzyszyć będzie koncert „Inspiracje” w wykonaniu multiinstrumentalistki i wokalistki Oliwii Skrzypczyk.

Na wystawie zaprezentowane zostaną wyselekcjonowane zdjęcia będące pokłosiem czerwcowych warsztatów makrofotografii, które prowadził Bartłomiej Nurczyński. Zdjęcia wydrukowane zostały w formie plansz wielkoformatowych i po wernisażu umieszczone zostaną czasowo w przestrzeni miejskiej Pińczowa. Uroczystemu wernisażowi wystawy towarzyszyć będzie klimatyczny koncert „Inspiracje” w wykonaniu Oliwii Skrzypczyk.

Oliwia Skrzypczyk
Absolwentka Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Gra na altówce, skrzypcach, mandolinie i fortepianie. Laureatka wielu prestiżowych konkursów międzynarodowych i ogólnopolskich. Oliwia nagrywała muzykę do filmów oraz ubarwiała wiele projektów artystycznych w Polsce i za granicą. Współpracowała z wieloma czołowymi artystami polskiej i międzynarodowej sceny, takimi jak m.in. Rod Stewart, Placido Domingo, Andrea Bocelli, Michał Szpak, Edyta Górniak, Zbigniew Wodecki, Maryla Rodowicz, Varius Manx.

Serdecznie zapraszamy w imieniu Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury i wszystkich uczestników warsztatów makrofotografii

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak.
————————————————————————–
Działanie jest elementem projektu „Mikrokosmos kultury” Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury, który jest realizowany w ramach programu Edukacja kulturalna 2022, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz przy wsparciu Gminy Pińczów.

NATURAlnie Ponidzie – warsztaty fotograficzne

NATURAlnie Ponidzie. Dzień pełen zachwytów, wędrówek, poznawania, wpatrywania w cuda przyrody jakie są obok nas. Pińczowski „mikrokosmos kultury” dziś krążył wokół Natury. Jak dużo możemy się o niej i od niej nauczyć! Podrzucamy kilka fotek z tzw. backstage’u. Efekty 3-dniowych warsztatów już wkrótce pokażemy Wam w formie wystawy, którą umieścimy w przestrzeni miejskiej Pińczowa. Bliżej Was.
To kolejne działanie naszego projektu „Mikrokosmos kultury” realizowanego przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz przy dofinansowaniu Gminy Pińczów.
 
 

 Spotkanie z Janem Jakubem Kolskim

Kadry, ujęcia, ludzie, historie, wrażliwość na kulturę w każdym kolorze. Wyjątkowe kino w Pińczowie i Pińczów – jako wyjątkowe miejsce – w kinie. Piątkowe spotkanie „w dialogu” z reżyserem Janem Jakubem Kolskim, operatorem Arturem Reinhartem i scenograf Marią Seweryn na długo zapadnie nam w pamięci. Pińczowski „mikrokosmos kultury” krążył wokół kina przywołując niesamowite historie, odniesienia i nie tylko filmowe opowieści.
Pretekstem do spotkania był film „Wariaci” jaki w lipcu tego roku kręcony będzie w naszym mieście.
Z udziałem fantastycznych gości rozmawialiśmy o filmie, sztuce robienia kina „po swojemu” próbując dostrzegać i zrozumieć wszystko co się na niego składa. Rodzaj światła, kadru, rola krajobrazu i scenografii, nastrój budowany zdjęciami i wrażliwością osób tworzących film. Melodyka i poezja tworzona obrazami. Wsłuchując się w słowa Jana Jakuba Kolskiego mieliśmy wyjątkowy zaszczyt dotknąć filmu z jego udziałem.
Były też wyjątkowe i poruszające akcenty związane z samym Pińczowem i wywodzącymi się stąd twórcami. Reżyser z wielkim szacunkiem zaznaczył rolę jaką dla polskiej kinematografii ma pińczowianin Andrzej Barański. „To mój mistrz. Wielki artysta. Jeśli on budował swoją wrażliwość na kontakcie z tymi ludźmi, z tym wszechświatem, z tymi pejzażami to musi znaczyć, że to jest krwiotwórcze miejsce.” – mówił Jan Jakub Kolski.
Z osobą Jana Jakuba Kolskiego w bardzo szczególny sposób połączył nas także sam Adam Ochwanowski. Okazało się, że pod wpływem jednego z jego filmów, w 1995 roku, napisał wiersz, który zadedykował reżyserowi. Wiersz ten wybrzmiał wczoraj, a zaprezentował go – wywołany na scenę – aktor Teatru Ciut Frapującego Marcin Błach. To był niezwykły i wzruszający dla wszystkich moment.
Po spotkaniu odbył się pokaz filmu „Jasminum”, który specjalnie na ten wieczór wybrał Jan Jakub Kolski.
Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami. To był wyjątkowy czas dla nas, dla kultury, dla kolejnych „5 minut” Pińczowa w polskiej kinematografii.
Spotkanie poprowadziła Aleksandra Bielecka i Iwona Senderowska a zrealizowane zostało w ramach projektu „Mikrokosmos kultury” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz przy wsparciu Gminy Pińczów.


 Warsztaty makrofotografii – lista uczestników

Zoomujemy na Ponidzie i podglądamy ponidziańską przyrodę z zupełnie innej perspektywy. Zakończyliśmy nabór na warsztaty makrofotografii  i podajemy listę szczęśliwców, którym udało się znaleźć w gronie uczestników warsztatów. Szczęśliwców – bo liczba zgłoszeń jakie do nas napłynęły wielokrotnie przekroczyła liczbę dostępnych miejsc.  W czerwcu widzimy się w Pińczowie i wspólnie z pasjonatem fotografii i przyrody – Bartłomiejem Nurczyńskim, wchodzimy w absolutnie unikatowy świat ponidziańskiej przyrody.

Warsztaty są elementem projektu „Mikrokosmos kultury” Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury realizowanym w ramach programu Edukacja kulturalna 2022, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz przy wsparciu Gminy Pińczów.

LISTA ZAKWALIFIKOWANYCH UCZESTNIKÓW

10-12 czerwca 2022

  1. Renata Grochowina
  2. Alicja Mazurek
  3. Karolina Maj
  4. Agata Lipiec
  5. Agata Idziak
  6. Marek Szczeciński
  7. Gabriela Szczecińska
  8. Wojciech Bałabański
  9. Sandra Nogacka
  10. Jarosław Kosela
  11. Krzysztof Opara
  12. Maciej Nielubowicz

Z osobami, którym udało się zakwalifikować do uczestnictwa w warsztatach skontaktujemy się mailowo a  wszystkim, którzy wysłali swoje zgłoszenia serdecznie dziękujemy. Liczymy,  że to pierwsze i nie ostatnie tego typu warsztaty. 


W pińczowskim mikrokosmosie kultury. Ruszyły zapisy na warsztaty makrofotografii! 

 Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na czerwcowe warsztaty makrofotografii „Zoom na Ponidzie”. Zajęcia, które poprowdzone będą w formie trzydniowego kursu, przeznaczone są dla osób zainteresowanych fotografią makro oraz fotografią przyrodniczą. Wspólnie spojrzymy na fascynujący świat ponidziańskiej przyrody z całkiem nowej perspektywy. Efekt warsztatów zaprezentowany zostanie w formie wystawy wielkoformatowej umieszczonej w przestrzeni miejskiej Pińczowa. Warsztaty poprowadzi pasjonat przyrody i fotografii – Bartłomiej Nurczyński. Na wasze zgłoszenia czekamy do 12 maja.

Dlaczego warto?
– poznasz tajniki fotografii makro w praktyce
-spojrzysz na przyrodę z zupełnie innej perspektywy
– dowiesz się jak wybrać najlepsze fotografie na wystawę
– wymienisz się swoim doświadczeniem z pasjonatami fotografii

Dla kogo?
– dla osób zainteresowanych fotografią przyrodniczą, najlepiej z podstawowym doświadczeniem fotograficznym
-dla pasjonatów fotografii

Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na czerwcowe warsztaty makrofotografii „Zoom na Ponidzie”. Zajęcia, które poprowdzone będą w formie trzydniowego kursu, przeznaczone są dla osób zainteresowanych fotografią makro oraz fotografią przyrodniczą. Wspólnie spojrzymy na fascynujący świat ponidziańskiej przyrody z całkiem nowej perspektywy. Efekt warsztatów zaprezentowany zostanie w formie wystawy wielkoformatowej umieszczonej w przestrzeni miejskiej Pińczowa. Warsztaty poprowadzi pasjonat przyrody i fotografii – Bartłomiej Nurczyński. Na wasze zgłoszenia czekamy do 12 maja.

Kiedy? Gdzie?

10-12 czerwca 2022. Pińczów i okolice.

Organizator zapewnia bezpłatny nocleg w gospodarstwie agroturystycznym.

Jak się zapisać?
Wypełnij formularz zgłoszeniowy i prześlij go na adres warsztaty@psck.pl
Liczba miejsc ściśle ograniczona. Z osobami, które zakwalifikują się do udziału w warsztatach skontaktujemy się mailowo.

KARTA ZGŁOSZENIA NA WARSZTATY MAKROFOTGRAFII

 Warsztaty realizowane są w ramach projektu Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury „Mikrokosmos kultury” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz przy wsparciu Gminy Pińczów.


 Zaproszenie na warsztaty makrofotografii  

 Dostrzegać, Poznawać, Zmieniać perspektywę obserwacji.
Nie ma chyba wdzięczniejszego tematu do fotografii niż otaczająca nas przyroda. Ponidzie jest tu absolutnym rajem dlatego wpisujemy je w nasz „Mikrokosmos kultury”. Już w czerwcu zaprosimy Was do wspólnego poznawania fascynującego świata kształtów i kolorów przyrody obserwowanych w skali makro. Trzydniowe warsztaty makrofotografii poprowadzi pasjonat i wielki miłośnik przyrody – Bartłomiej Bart Nurczyński. Fotografię krajobrazu połączymy z praktyczną nauką obserwacji przyrody w skali makro dokumentując to, co w ponidziańskiej przyrodzie najpiękniejsze.
Warsztaty odbędą się w czerwcu (10-12/06), ich efektem będzie wyjątkowa wystawa wpisująca się w #RokAdolfaDygasińskiego. Już wkrótce ogłosimy nabór dla chętnych. Trzymajcie rękę na pulsie;)

Warsztaty realizowane są w ramach projektu „Mikrokosmos kultury” dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz przy wsparciu Gminy Pińczów.


Kolejne dofinansowanie dla pińczowskiego centrum kultury

Kolejne wsparcie dla PSCK. Wniosek „Mikrokosmos kultury” otrzymał dofinansowanie w wysokości 29000 zł z programu Edukacja Kulturalna. Co znajdzie się w kulturalnym mikrokosmosie? Jego centrum będzie Człowiek i Natura a inspiracją do działań – Adolf Dygasiński i Andrzej Barański. Odnosząc się do ich twórczości pragniemy pokazać mikrokosmos świata przyrody przez optykę sztuki. Działania projektu rozpoczną się już w maju.
To już czwarty wniosek Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury, który w tym roku otrzymał dofinansowanie z Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.