×

Mistrz jazzowego fortepianu na finał pińczowskich Zaduszek

Udział Adama Makowicza, światowej klasy wirtuoza fortepianu, w pińczowskich Zaduszkach Jazzowych był od dawna marzeniem ich Dyrektora Artystycznego – Artura Dutkiewicza. W tym roku udało się to marzenie spełnić.  Sceniczna prezentacja Makowicza zachwyciła zgromadzoną publiczność. Pianista w trakcie swego nieco ponad godzinnego koncertu wykonał kilkanaście utworów. Sam je zapowiadał, po czym siadał do fortepianu, by zagrać. Artysta zabrał słuchaczy do złotej ery jazzu. Pokazał, że w stylowym wykonywaniu dawnych standardów nie ma sobie równych i że nie bez powodu jest uznawany za jednego z najwybitniejszych pianistów jazzowych.

Koncert Adama Makowicza nie był jedynym w drugi dzień zaduszkowego grania w Pińczowie. Przed mistrzem wystąpił niezwykle energetyczny, międzynarodowy Quintet Piotra Wojtasika. Zespół wykonywał przede wszystkim kompozycje autorskie pokazując siłę tkwiącą w akustycznym jazzie.

„Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tegorocznej edycji Zaduszek w tak świetnej oprawie. Patronom honorowym, sponsorom, wspaniałej pińczowskiej publiczności, wszystkim dobrym duszkom.” – mówili w imieniu organizatorów Artur Dutkiewicz i Iwona Senderowska po ostatnim z koncertów.

 

fot. Alicja Mazurek

Wiecej zdjęć z tegorocznych Zaduszek Jazzowych znajdziecie w Galerii