×

Młodzi mistrzowie kodowania

Komputerowe animacje i proste gry powstają na nowych zajęciach prowadzonych od października w kawiarence internetowej PSCK. Tworzą je młodzi programiści ze szkół podstawowych w ramach ogólnopolskiego programu Mistrzowie Kodowania. Grupa uczniów z pińczowskich szkół poznaje tajniki podstaw programowania w języku Scratch.

Mistrzowie Kodowania to projekt edukacyjny mający na celu upowszechnienie nauki programowania w polskich szkołach i placówkach edukacyjnych. Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury przyłączyło się do kolejnej edycji realizowanego w całej Polsce programu. Zajęcia prowadzone są w każdy czwartek. Zajęcia są doskonałą nauką przez zabawę rozwijając przy tym kreatywność młodych adeptów programowania. Programowanie odbywa się w sposób wizualny – elementy języka mają kształt kolorowych klocków z wypustkami, przypominających znane dzieciom puzzle. Klocki układa się w określonym porządku, tworząc kod przypisany pojedynczemu obiektowi, zwanemu w tym języku „duszkiem” lub „sceną”.

„W planach mamy stworzenie kolejnych grup młodych programistów a w niedalekiej przyszłości zainteresowanie ich innymi językami programowania. Zainteresowanych zapraszamy.” – mówi prowadzący zajęcia Grzegorz Jankowski.

Projekt realizowany jest przez Samsung Electronics Polska we współpracy z Partnerami: Centrum Cyfrowym Projekt: Polska, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacją CoderDojo, Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Stowarzyszeniem „Rodzice w Edukacji” przy wsparciu grupy SuperBelfrzy RP.

 

mk 1

mk 2

mk 3