×

Młodzi w archiwum.

 

Od września w Pińczowie, a dokładnie w budynku byłego archiwum na Mirowie rusza z nowy projekt domu kultury.

     „Baza w Archiwum – przestrzeń dla młodych”- to szereg kreatywnych działań grupy młodych ludzi, zmierzających do powstania w naszym mieście klimatycznego miejsca dla młodzieży, w którym będą mogli spotykać się, rozwijać swoje zainteresowania, działać. W ramach piętnastomiesięcznego projektu powstanie nie tylko wspomniana wcześniej baza, ale także escape room, instalacja w przestrzeni miejskiej. Młodzi ludzie będą poznawać siebie w różnych rolach, zdobywać umiejętności, spędzać twórczo i wytwórczo czas wolny. Ruszą na podbój wielkiego świata, poznają ciekawych ludzi, rozszyfrują wiele zagadek, kilka ważnych informacji zaszyfrują sami. Na koniec zaproszą do siebie mieszkańców Pińczowa, aby … zamknąć ich w pokoju zagadek.

     Zachęcamy ludzi młodych w wieku od 13 do 19 lat do udziału w zaplanowanych działaniach. Zgłoszenia przyjmujemy w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury pod numerem telefonu 413572424; szczegółowych informacji udzieli koordynator projektu.

Projekt „Baza w Archiwum – przestrzeń dla młodych” prowadzony jest w ramach programu „Równać Szanse” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności , realizowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży

baza w archiwum plakat na FB