×

Młodzieżowy kolorowy Pińczów wystartował

Warsztaty wokalne, warsztaty graffiti połączone z malowaniem muralu, prezentacje młodzieży i zabawa z DJ na zakończenie lata – to tylko niektóre z atrakcji jakie czekają na uczestników projektu „Młodzieżowy kolorowy Pińczów”. To jedna z inicjatyw oddolnych, która realizowana jest w ramach projektu Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury „JA w kulTUrze – inicjatywy lokalne 2017” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury.

Młodzieżowy kolorowy Pińczów to oferta od i dla pińczowskiej młodzieży. Pomysłodawcami jest grupa gimnazjalistów, którzy chcieliby wspólnie z domem kultury stworzyć otwartą  przestrzeń artystyczną dla młodzieży, ale i pozwolić na zaprezentowanie talentów podczas wydarzenia będącego okazją do wspólnej zabawy. Wydarzenie finałowe odbędzie się 30 sierpnia w amfiteatrze OSIR a to co będzie w niej dominować to kolor. Z inicjatywy młodzieży impreza połączona zostanie także z częścią sportową, podczas której zbierane będą środki na rehabilitację kolegi, który uległ wypadkowi.

Aktualnie trwają nabory na warsztaty wokalne i graffiti. Te pierwsze poprowadzi instruktor MDK Kielce – Samuela Modzelewska i potrwają one od 25-26 sierpnia. Chętni już mogą się zgłaszać do centrum kultury. Z kolei warsztaty graffiti odbędą się w dniach 24-25 sierpnia i poprowadzi je znany już pińczowianom ze swoich prac Mgr Mors. Zapisy w sekretariacie PSCK – 41 357 24 24. Udział w warsztatach jest całkowicie bezpłatny, liczba miejsc ograniczona.

Osoby zainteresowane włączeniem się w realizację projektu odsyłamy na funpage https://www.facebook.com/mlodziezowy.kolorowy.pinczow/ lub o kontakt za pośrednictwem centrum kultury.

Projekt dofinansowany został ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2017.