×

Moje wędrówki z Nidą – wystawa fotografii

Od dzisiaj w Galerii „U Prażucha” (I piętro PSCK) można zobaczyć nową wystawę fotografii „Moje wędrówki z Nidą” autorstwa Tomasza Barańskiego. Kilkadziesiąt wielkoformatowych zdjęć prezentuje wyjątkowe piękno ponidziańskiego krajobrazu uchwycone w kadrze w różnych porach roku.

Tomasz Barański ur 14.04.1968r w Chęcinach. Fotografią zafascynował się jako nastolatek kiedy to wszedł w posiadanie swojego pierwszego aparatu fotograficznego radzieckiej marki FED4. Pierwsze doświadczenia zdobywał dokumentując na fotografiach wydarzenia z życia szkoły i spotkania w gronie przyjaciół ,i rodziny. Zdjęcia (wtedy jeszcze czarno białe) wywoływał na pożyczonym powiększalniku marki Krokus. Był to czas odkrywania zagadnień techniki fotografowania jak i nauki procesu postprodukcji.

Dziedziną, w której fotograficznie lubi się najbardziej poruszać jest szeroko pojęty pejzaż i piękno otaczającej nas przyrody. Tak powstał pomysł na wystawę fotografii, która prezentowała by choć w częśći uroki Ponidzia, czyli miejsc, które odkrywał przez większość swojego życia. Tematem przewodnim jest rzeka Nida i krajobrazy, które są jej udziałem. Ta wystawa ma zachęcić oglądających do poznawania tego jakże urokliwego zakątka Polski.