×

Nowy nabytek pińczowskiego centrum kultury

Czarny, lśniący, majestatyczny. Cechujący się szeroką i piękną paletą barw. Od dziś z nami. Po podróży z Krakowa przywitaliśmy go na deskach Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury. Fortepian marki Yamaha, model C7, rocznik 91` wzbogacił wyposażenie naszego centrum kultury. Swój sceniczny debiut w Pińczowie będzie miał 15 sierpnia, ale najważniejszą premierę podczas 18. Zaduszek Jazzowych w październiku. W ten sposób tworzymy bazę do rozwoju oferty kulturalnej, tym samym stwarzając jak najlepsze warunki dla koncertowania uznanych i debiutujących artystów w Pińczowie. Nasza radość jest przeogromna a tym samym wdzięczność dla wszystkich, którzy sprawili, że marzenie się zmaterializowało.
Wielkie słowa podziękowania dla Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego, Narodowe Centrum Kultury z Dyrektorem Rafał Wiśniewski oraz Burmistrza Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak wraz z Radą Miejską w Pińczowie. Spełniliście nasze kulturalne marzenia.
Fortepian zakupiony został w ramach projektu „Potencjał kultury – zakup wyposażenia na potrzeby prowadzenia i rozpowszechnienia edukacji kulturalnej na Ponidziu” dofinansowanego w programie Narodowego Centrum Kultury „Infrastruktura domów kultury”. Całkowity koszt projektu wyniósł 100 000 zł, w tym dotacja MKiDN to 72000 zł, dotacja Gminy Pińczów 28 000 zł.
Dziękujemy po stokroć!