×

O winie i dookoła wina. Kolejna odsłona pińczowskiej „OdnoWiny”

 

Wino jest jak dzieło sztuki, a jego tworzenie to kunszt – taki jaki posiada malarz lub rzeźbiarz. O winie, jego powstawaniu, sekretach dobrego winobrania, ale nade wszystko o pińczowskich tradycjach winiarskich porozmawiamy w najbliższy piątek na wirydarzu pińczowskiego Belwederu. Przybliżymy historię pińczowskiej winnicy, porozmawiamy z lokalnymi winiarzami, spędzimy miło czas. Na koniec w wakacyjnej atmosferze, pod chmurką, zobaczymy film „Nasz najlepszy rok” – francuską komedię o perypetiach przy prowadzeniu winnicy.
To kolejna odsłona inicjatywy „OdNowina” realizowanej w ramach projektu „Kultura odNowa”. Za nami tworzenie deskalu upamiętniającego Pana Daniela Olecha, który w latach 50-tych założył doświadczalną pińczowską winnicę, która była chlubą Pińczowa. Przed nami – wydanie folderu dokumentującego wyjątkowe tradycje winiarskie Pińczowa.
 
W imieniu organizatorów – Mateusza i Magdaleny Kozera oraz PSCK zapraszamy w piątek na wirydarz. Warto być! Tak tworzymy kulturę razem, od nowa.