×

„Ocalić od zapomnienia”. Musical z Połańca na deskach PSCK

 

Piosenki Niemena, Grechuty, Kory, Osieckiej, Kukulskiego, Ciechowskiego, Jantar i wielu innych polskich twórców, którzy złotymi nutami zapisali się w historii polskiej piosenki. 16 stycznia, z muzyczną elegancją ale i w pięknej aranżacji wizualnej i tanecznej, Artystyczna Grupa Musicalowa z Połańca zaprezentuje je w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury. Będzie wzruszająco, wspomnieniowo i radośnie!

Spektakl „Ocalić od zapomnienia…”  to przepiękne widowisko zrealizowane przez Artystyczną Grupę Musicalową i efekt efektem wielotygodniowej pracy grup wokalnych pod kierunkiem Pani Marzeny Drożdżowskiej.  Młodzież w pięknej aranżacji wizualnej, tanecznej i instrumentalnej zaśpiewa znane piosenki nieżyjących już artystów, kompozytorów i autorów tekstów. Musical miał niedawno swoją premierę w Połańcu a realizacja spektaklu w Pińczowie jest wynikiem współpracy partnerskiej Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu z Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury.

Zapowiada się niezwykle emocjonujące widowisko muzyczne, oparte na twórczości kompozytorów, autorów tekstu i polskich wokalistów, którzy odeszli zostawiając po sobie muzykę towarzyszącą nam każdego dnia. Będą to znane i lubiane piosenki Niemena, Grechuty, Kory, Osieckiej, Kukulskiego, Ciechowskiego, Jantar i wielu innych.

Wydarzenie odbędzie się 16 stycznia o godzinie 16:00 w PSCK. Liczba miejsc ściśle ograniczona zgodnie z aktualnie obowiązującym reżimem sanitarnym. Bezpłatne wejściówki od poniedziałku do odbioru w sekretariacie PSCK.