×

„Ocalić od zapomnienia” z owacjami na stojąco

 

Fantastyczny repertuar, niesamowite głosy, wielkie emocje i kumulacja talentu! Widowisko „Ocalić od zapomnienia” w wykonaniu Artystycznej Grupy Musicalowej z Połańca skradło serca pińczowian. Sentymentalna podróż przez najlepsze lata polskiej piosenki, wykonane z wielką muzyczną elegancją utwory nieżyjących twórców i kompozytorów, a wszystko oprawione w piękną aranżację wizualną i taneczną. Nic więc dziwnego, że braw i gratulacji nie było końca.
Młodzi artyści wykonali piosenki Niemena, Grechuty, Kory, Osieckiej, Kukulskiego, Ciechowskiego, Jantar i wielu innych polskich twórców, którzy złotymi nutami zapisali się w historii polskiej piosenki. Przypomnieli nam lata młodości, pozwolili sięgnąć w głąb wspomnień kojarzonych z utworami, które dobrze znamy i kochamy. Niejednej osobie na widowni łzy wzruszenia napłynęły do oczu.
Występ Grupy Musicalowej z Połańca był elementem współpracy partnerskiej Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu z Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury. Składamy serdeczne podziękowania Pani Dyrektor Joanna Juszczyńska za otwartość na wspólne działanie i ogromne gratulacje dla Pani Marzeny Drożdżowskiej, która przygotowała fantastyczny występ połanieckiej młodzieży. Życzymy Wam wielu otwartych scen i sal pełnych doceniających Wasz talent słuchaczy. Nasze progi zawsze stoją przed Wami otworem.
 
Fot. Alicja Mazurek