×

„Od Gerswina do Jobima” – koncert

 

Od żywiołowych dźwięków samby, przez nastrojowe brzmienia bosa novy Jobima i  standardy jazzowe Gershwina. Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na wyjątkowy koncert zespołu Nova Bossa, który odbędzie się 20 maja w sali kinowej PSCK. Bilety w cenie 10 zł (przedsprzedaż) do nabycia w sekretariacie PSCK.

W 2017 roku przypada 90. rocznica urodzin propagatora i prekursora bossa novy – Antonia Carlosa Jobima. Z tej okazji zespół Nova Bossa w skład którego wchodzą: Anna Bilska wokalistka, gitarzysta Filip Tuz i perkusista Mateusz Wróblewski. oraz gościnnie pianista Michał Kopeć i klarnecista Marcin Trzebiński, postanowili uczcić pamięć wielkiego artysty grając koncert wypełniony jazzem, sambą i bossa novą. Antonio Carlos Jobim urodził się 25 stycznia 1927 w Rio de Janeiro. Spopularyzował styl bossa nova i często porównywany jest do  legendarnego króla jazzu – George’a Gershwina.

Na koncercie  „Od Gerswina do Jobima” miłośnicy muzyki mogą spodziewać się zarówno żywiołowych dźwięków samby, czy nastrojowego brzmienia bosa novyJobima jak i  standardów jazzowych Gershwina, ponadto będzie można poznać ciekawostki z życia tych dwóch wielkich osobowości muzycznych, opowiadane ze swadą przez liderkę zespołu.

Nastrój tworzą ludzie, a ten koncert jest wyjątkowy dzięki wykonawcom, którzy związani są
z ziemią świętokrzyską i Ponidziem i tu mają swoje korzenie. Prawie wszyscy członkowie zespołu to pedagodzy, na co dzień pracujący w Szkole Muzycznej w Pińczowie, natomiast Anna Bilska to laureatka m.in. takich nagród jak: „Nadzieja Kielc”, czy „Muzyczne Scyzoryki”.

Koncert odbędzie się 20 maja o godz. 19:00 na sali kinowej Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury. Serdecznie zapraszamy wszystkich na koncert, mając jednocześnie nadzieję, że ich muzyczny apetyt został właśnie zaostrzony i życzyć niezapomnianych doznań duchowychi kulturalnych.

Plakat Gershwin 800 x 1131