×

Oferta warsztatów dla grup zorganizowanych

Jesiennie, z pełną gamą zmieniających się kolorów i odcieni powraca #StrefaDziałańTwórczych a z nią całkiem nowe i pomysłowe ?zajęcia dla grup zorganizowanych.

W tym sezonie przygotowaliśmy dla Was 3 odrębne bloki zajęciowe łączące elementy edukacyjne i kreatywne. Dziś prezentujemy pierwszy z nich #SpotkaniaZeSztuką a w nich:

? kreatywna lekcja rysunku – odwołamy się do słynnego obrazu Dama z gronostajem Leonardo da Vinci. Poznamy sekrety obrazu Leonarda, a potem twórczo go przerobimy.

plakat kreatywna lekcja rysunku

? malowanie na tkaninie – dowiecie się dlaczego słynne „Słoneczniki” Vincenta van Gogha zmieniają kolor a potem inspirując się kwiatową tematyką ze znanych dzieł ozdobicie swoją eko-torbę

plakat malowanie na tkaninie

? technika kolażu – wspólnie przekonamy się dlaczego Frida Khalo jest wciąż tak inspirująca. Z wykorzystaniem techniki sitodruku i dostępnych materiałów plastycznych stworzymy wyjątkowe, kolorowe plakaty jakich nie kupisz w żadnej galerii.

plakat technika kolażu

#MałaAkademiaSzycia a w niej:

? zakręcone sznurki – zajęcia rozwijające umiejętności manualne połączone z nauką podstawowych węzełków używanych w makramie. Na zajęciach stworzymy praktyczny breloczek do kluczy.

makramy plakat
breloczek plakat

?igłą malowane – czyli nauka podstawowych ściegów płaskich, które z pewnością wykorzystacie w sytuacjach nagłych:) Wspólnie wyszyjemy małe obrazki na tkaninie, które potem można umieścić w ramce jako prezent na najbliższą okazję:)

Ostatnia grupa zajęć to kreatywne #InspiracjeKulturąLudową a w nich polecamy zajęcia:

? co kryje kuferek babci – zajęcia wykorzystujące technikę decoupagu, na których ozdobimy drewniany kuferek na podręczne skarby

decoupage plakat

? kogucik czy kurka – czyli magia wycinanek ludowych. Dawniej bardzo praktyczna, dziś nieco zapomniana umiejętność. Odświeżymy ją na nowo i pokażemy Wam jak wyczarować z papieru cudeńka, przy okazji opowiemy o tradycji wycinanek ludowych.

wycinanka plakat

Zajęcia adresowane są dla grup zorganizowanych i dostępne dla Was we wtorki, czwartki, piątki w godzinach 8:30 – 12:00. Obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem tel. 41 3572424.

Koordynatorem zajęć jest Pani Marta Biały.