×

Otwarty Turniej Tańca

 

OTWARTY TURNIEJ TAŃCA 

 Otwarty Turniej Tańca to stała impreza w kalendarzu kulturalnym Miasta i Gminy Pińczów adresowana dla amatorskich zespołów tanecznych. Turniej odbywa się z podziałem na 4 style taneczne show dance, disco dance, hip-hop i inne formy.

 

 

VII Otwarty Turniej Tańca Pińczów 2019

 28 kwietnia 2019

To było fantastyczne widowisko artystyczne stworzone przez kilkuset tancerzy z różnych zakątków Polski. W niedzielę Pińczowem zawładnął taniec! Siódma edycja Otwartego Turnieju Tańca zgromadziła 68 zespołów oraz 85 solistów z Pińczowa, Kielc, Libiąża, Rzeszowa, Dębicy, Gnojnika, Łańcuta, Masłowa, Ostrowca Świętokrzyskiego, Buska-Zdroju, Morawicy, Zawiercia, Chęcin, Końskich. Wydarzenie było częścią ogólnopolskiej akcji „TańczMY” organizowanej pod patronatem Instytutu Muzyki i Tańca.

Tancerze rywalizowali w 4 kategoriach tanecznych i 5 kategoriach wiekowych. Na parkiecie królował show dance, disco dance, hip-hop oraz inne formy tańca. Tancerze podbili publiczność swoimi umiejętnościami, ale także barwnymi strojami i niesamowitą energią.

Taneczne popisy oceniała komisja w składzie: Aleksandra Kwapisz, Łukasz Jóźwiak i Michał Paczuski.
Najlepszym zespołem Turnieju został Impuls II z Kielc otrzymując Puchar Grand Prix oraz nagrodę w wysokości 1200 zł. Najlepszą solistką Turnieju uznano Karolinę Olszewską z Dębicy, która wywalczyła puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pińczów oraz nagrodę finansową w wysokości 600 zł. Specjalne wyróżnienie otrzymał także zespół Exercise z Rzeszowa. Wszyscy uczestnicy festiwalu otrzymali dyplomy za udział a nagrodzeni i wyróżnieni w poszczególnych kategoriach wiekowych i tanecznych: dyplomy, medale i statuetki. Była też niespodzianka dla najmłodszej uczestniczki Turnieju – 3-letniej Hani Szczerby, która otrzymała olbrzymią maskotkę od posła Michała Cieślaka.

Patronat honorowy nad turniejem sprawował Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów oraz Marszałek Województwa Świętokrzyskiego.

 {gallery}/News/turnieje_tanca/7tt{/gallery}


 

VI Otwarty Turniej Tańca Pińczów 2018

28 kwietnia 2018

Tancerze z wielu zakątków województwa świętokrzyskiego m.in. Pińczowa, Kielc, Jędrzejowa, Ostrowca Świętokrzyskiego, Buska-Zdroju, Chełma, Morawicy, Chęcin, Tokarni, Kozłowa, Końskich i Staszowa dali fantastyczny popis swoich umiejętności udowadniając, że taniec to ich wielka pasja. Zorganizowane przez Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury wydarzenie było wielkim świętem tańca, które obchodziliśmy w ramach 20-lecia województwa świętokrzyskiego i 590-lecia lokacji miasta. Patronat honorowy nad Turniejem sprawował Marszałek Województwa Świętokrzyskiego i Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów
Tancerze rywalizowali w 4 stylach tańca i 4 kategoriach wiekowych. Ich popisy oceniało jury w składzie: Aleksandra Kwapisz, Aleksandra Głowacka i Robert Jędrzejczyk. Najlepsi w swoich kategoriach otrzymali statuetki, medale i dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów. Grand Prix Turnieju w kategorii zespół otrzymał IMPULS II, a najlepszą solistką Turnieju uznano Vanessę Bednarz.

{gallery}/News/turnieje_tanca/6tt{/gallery}


 

V Otwarty Turniej Tańca Pińczów 2017

7 maja 2017


Kilkadziesiąt zespołów oraz solistów rywalizowało w V Otwartym Turnieju Tańca, który odbył się 7 maja w Pińczowie. Piękne stroje, wspaniałe choreografie i ogrom tanecznych emocji zagwarantowali nam młodzi tancerze, którzy rywalizowali w 4 stylach tańca i kilku kategoriach wiekowych. Najlepsi zdobyli puchary, medale i dyplomy. Jury pod przewodnictwem Aleksandry Kwapisz wybrało również najlepszego solistę i zespół turnieju, którzy otrzymali nagrodę Grand Prix w wysokości 400 i 1000 zł.
Patronat Honorowy nad Turniejem sprawowała Polska Federacja Tańca oraz Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów.

Nagrodę GRAND PRIX Turnieju w kategorii zespół otrzymał FLEX z Kielc, a Nagrodę GRAND PRIX w kategorii solista – Zuzanna Habik z Chęcin. Nagrody zwycięzcom wręczał Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak, oraz członkowie jury: Aleksandra Kwapisz, Małgorzata Wrońska i Robert Jędrzejczyk.

{gallery}/News/turnieje_tanca/5tt{/gallery}

 


 

IV Otwarty Turniej Tańca Pińczów 2016

3 kwietnia 2015

W IV Otwartym Turnieju Tańca w Pińczowie rywalizowało ponad sześciuset tancerzy z całego województwa.
Na parkiecie hali widowiskowo-sportowej zmierzyły się zespoły taneczne i soliści, którzy dali niezwykle emocjonujące popisy tańca nowoczesnego i show-dance. Uczestnicy rywalizowali z podziałem na style tańca i kategorie wiekowe. Taneczne popisy oceniało jury w składzie: Przewodnicząca Jury Aleksandra Kwapisz, Robert Jędrzejczyk, Marek Łupiński i Iwona Senderowska.

GRAND PRIX w kategorii solista i nagrodę w wysokości 300 zł otrzymała Aleksandra Morus (Mimesis Busko-Zdrój), GRAND PRIX i nagrodę 700 zł w kategorii zespół: Ekstremum Perfekta 1 Jędrzejów za prezentację Black City.

{gallery}/News/turnieje_tanca/4tt{/gallery}


 

III Otwarty Turniej Tańca Pińczów 2015

15 marca 2015
W imprezie wzięło łącznie udział blisko 200 uczestników z terenu województwa świętokrzyskiego i małopolskiego.

Występy konkursowe oceniało jury w składzie: Aleksandra Kwapisz, Sławomir Haczek, Marek Łupiński i Iwona Senderowska.
Nagrodę Grand Prix Turnieju, ufundowaną przez Starostę Pińczowskiego, otrzymał zespół Mini-Step z MGOK Skalbmierz. Wyróżnienie od Burmistrza Miasta i Gminy Pińczów powędrowało do zespołu Atut z PSCK.

{gallery}/News/turnieje_tanca/3tt{/gallery}


 

II Otwarty Turniej Tańca Pińczów 2014

1 marca 2014 r.
Na II Otwarty Turniej Tańca. Zgłosiło się dwanaście zespołów i sześciu solistów.
Tancerzy oceniało jury w składzie jury w składzie Aleksandra Kwapisz, Teresa Płachta i Hubert Stachura.

W kategorii zespoły, Grand Prix zdobył zespół „MINI STEP” z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Skalbmierzu, w układzie „Step” hip hop. Pierwsze miejsce przypadło w udziale zespołowi „MAŁE B” z układem Queen of the court ze Studia Tańca Mimesis w Busku Zdroju. Na drugim miejscu uplasowała się grupa „PULS” tańcząca do układu Hip-hop-dance mix z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Wiślicy. Trzecie miejsce zajęły ex aequo „ATUT” z układem Whine up z Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury oraz „CRAZY CREW – KWARTET” ze Studia Tańca Mimesis.
Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz puchary.

{gallery}/News/turnieje_tanca/2tt{/gallery}


 

I Otwarty Turniej Tańca Pińczów 2013

19 stycznia 2013
W Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury odbył się I Otwarty Turniej Tańca. Impreza wpisana w program Ferii z PSCK spotkała się z dużym zainteresowaniem uczestników i publiczności. Uczestnicy startowali w 2 kategoriach – do 14 lat i powyżej 14 lat. Przed publicznością zaprezentowały się zespoły, soliści i duety.

W kategorii do 14 lat I miejsce zajął zespół taneczny Atut I, II miejsce – SP w Kijach, zaś III – Atut II. Wyróżnienie za radość i spontaniczność prezentacji otrzymał w tej kategorii zespół Wareya, a za grację i wdzięk Alicja Łęczek.

W kategorii powyżej 14 lat najlepszą okazała sie formacja „Fcioraj skład jutro kru”, II miejsce zajął duet Agnieszka i Klaudia „Manewry wojskowe”, zaś III miejsce przypadło zespołowi tanecznemu Prestiż.
Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary.

Prezentacje taneczne oceniało jury w składzie: Teresa Płachta (instruktor tańca PSCK), Anna Wojnowska-Orzeł (Muzeum Regionalnego) oraz Hubert Stachura (wieloletni nauczyciel i choreograf Studia Tańca Mimesis, były tancerz Kieleckiego Teatru Tańca).

{gallery}/News/turnieje_tanca/1tt{/gallery}