×

Oswoić jazz. Spotkanie z Mistrzem Michałem Urbaniakiem

 

Jeśli przyjąć jako właściwą miarę ilość nagrań dokonanych przez muzyka z wielkimi światowymi sławami, w szczególności takich, które sprzedały się w więcej niż satysfakcjonujących dla jazzu nakładach, to z pewnością był, jest i już na zawsze będzie On najbardziej utytułowanym polskim muzykiem jazzowym. Michał Urbaniak, bo o nim mowa, będzie kolejnym gościem z cyklu „Oswoić jazz” realizowanego przez Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury w ramach projektu „Nowa przestrzeń jazzu”.

20 września o godzinie 19:30 zapraszamy przed monitory na rozmowę o barwnym świecie jazzu – muzyki wolności i otwartości. Jak mówi nasz gość w jednym z wywiadów – „kiedyś znów będziemy tańczyć do jazzu”. Rozmowę z wybitnym jazzmanem poprowadzi Jerzy Szczerbakow – założyciel i prezes zarządu Fundacji Popularyzacji Muzyki Jazzowej EuroJAZZ, twórca RadioJAZZ.FM oraz miesięcznika JazzPRESS. Rozmowa prowadzona będzie na żywo online i dostępna na kanale Facebook Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury.

To ostatnie wydarzenie realizowanego przez PSCK projektu „Nowa przestrzeń jazzu”, który dofinansowany został ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu „Kultura – Interwencje 2021”.Przez kilka miesięcy „oswajaliśmy jazz” pokazując jego piękno w otoczeniu pińczowskich zabytków, w nowych kontekstach i relacjach. Z tak dużym bagażem działań, dźwięków i emocji zapraszamy do uczestnictwa w naszym Festiwalu, który już w październiku odbędzie się w Pińczowie.