×

„Otwarta Scena” juz startuje z zapisami

Do 20 stycznia 2020 roku można nadsyłać zgłoszenia do VI edycji konkursu wokalnego „Otwarta Scena” organizowanego przez Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury. Głównym celem konkursu jest wspieranie najzdolniejszych wokalnie dzieci i młodzieży oraz umożliwienie prezentacji ich umiejętności wokalnych oraz dorobku artystycznego.

Konkurs odbędzie się 8 lutego i podobnie jak w roku ubiegłym będzie szansą do bezpośredniej eliminacji do finału konkursu „Scena dla Ciebie” w Kielcach organizowanego przez Dom Kultury „Zameczek”. Konkurs z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem uczestników. W ostatniej, 5. edycji rywalizowało blisko 100 uczestników i aż 6 z nich zakwalifikowało się do finałów.

Wokaliści rywalizować będą z podziałem na 4 grupy wiekowe: do 9 lat, 10 – 12 lat, 13 – 15 lat i 16 – 19 lat. Każdy z wykonawców przygotowuje jeden wybrany przez siebie utwór, mile widziane są kompozycje własne. Karta zgłoszeniowa i regulamin dostępne są do pobrania na stronie internetowej www.psck.pl w zakładce konkursy.

Podobnie jak w poprzednich latach jury wyłoni najlepszych solistów w swoich kategoriach wiekowych oraz najlepszego solistę konkursu. Wokaliści powalczą o nagrody rzeczowe, statuetki oraz udział w profesjonalnych, wakacyjnych warsztatach wokalnych w Pińczowie.

Patronat honorowy nad konkursem objął Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak, a sponsorem głównym konkursu jest Dolina Nidy Sp. z o.o.

Regulamin konkursu i karta zgłoszenia dostępna na stronie  naszej stronie  w zakładce „konkursy”. Zapraszamy do udziału.