×

Konkurs Palm Wielkanocnych – 2016

Koła Gospodyń Wiejskich z Kozubowa i Skowronna oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku to zwycięzcy tegorocznego konkursu Palm Wielkanocnych 2016. Mieszkańcy gminy Pińczów podtrzymują piękną tradycję przygotowywania palm wielkanocnych i święcenia ich w kościele. Z roku na rok przybywa też uczestników konkursu na najpiękniejszą palmę wielkanocną organizowanego przez Muzeum Regionalne, Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury i Parafię p.w. Św. Jana Apostoła i Ewangelisty.

Uczestnicy konkursu rywalizowali w 3 kategoriach. W kategorii najwyższa bezdyskusyjnie zwyciężyła 6,5-metrowa palma Koła Gospodyń Wiejskich z Kozubowa; w kategorii palma tradycyjna kolejno miejsca zajęli: KGW Skowronno, KGW Górki i KGW Bogucice; w kategorii palma oryginalna: Uniwersytet Trzeciego Wieku z Pińczowa, 2 miejsce ex quo: Barbara Strojna i Iwona Bałabańska a 3 miejsce – Renata Kołtun.

Wyróżnienia w konkursie otrzymali: Zakład Karny z Pińczowa, Daria Klim, Maksymilian Rambuszek, Estera Ciepły, Julia i Milena Machnicka, Emilia Ciechanowska, Martyna Bochniak.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy uczestniczyli w konkursie. Niektóre z palm wyeksponowane będą od poniedziałku w korytarzu PSCK.

Fot. Alicja Mazurek

palmy 2016 1

palmy 2016 2

palmy 2016 3

palmy 2016 4

palmy 2016 5