×

Pińczów Songwriter`s Festival

Trzy zespoły z trzech krajów grające szeroko pojętą muzykę alternatywną zagrają na I edycji Pińczów Songwriter`s Festival. Będzie folk, alt country, będą songwriterzy! 1 października, w sali kinowej PSCK, wystąpią: HENRY DAVID’S GUN z Polski, TEDDY JR. z Holandii oraz SASHA BOOLE z Ukrainy.
Bilet (obejmujący 3 koncerty) w cenie 35 zł, bilety zniżkowe dla młodzieży szkolnej w cenie 20 zł.Henry David’s Gun [Polska]
Lubisz muzykę filmową, akustyczną? Taką w klimacie Nicka Cave’a czy Bon Iver? Posłuchaj zatem Henry David’s Gun! Trio tworzy muzykę z pogranicza gatunków singer-songwriter, indie-folk oraz folk-rock. Pozostaje przy tym wierne czemuś, co można określić jako „analogowo-akustyczne” podejście do muzyki. Relacje między ciszą a dźwiękami tworzą w Henry David’s Gun nabrzmiałą emocjami warstwę rozcinaną charakterystycznym męskim wokalem.
Strona internetowa zespołu: www.henrydavidsgun.bandcamp.com

Teddy Jr. [Holandia]
To świetny holenderski songwriter. Koncertując przemierzył pół Europy. Grał
m. in. w Holandii, Francji, Belgii, Polsce i w Niemczech. Występował m. in.
jako support przed New Model Army i Peterem Gabrielem. Występował też na
kilku festiwalach w naszym kraju. Teddy w muzyce łączy folkowe brzmienia z
energią grunge’u lat 90-tych. Teddy Jr. wystąpi w duecie – ze świetnym
akordeonistą Pawłem Cieplakiem. Będzie energia, będą dobre teksty i dobre
melodie.
Strona internetowa zespołu: www.soundcloud.com/teddy-jr

 

 

Sasha Boole [Ukraina]
To jeden z najważniejszych przedstawicieli ukraińskiej sceny folkowej. Ale nie chodzi o folk w tradycyjnym swetrze i z kobzą, lecz o ten z whisky, opowieściami i ciągłą podróżą. Lubisz Boba Dylana, Johnny’ego Casha albo Neila Younga? Prawdopodobnie polubisz też Sashę. Artysta gra na gitarze, banjo i harfie. Jego muzyka wypływa z amerykańskiego folku. To pierwotne, nieco brudne brzmienie. Sasha zagrał setki koncertów. W Polsce miał swoje trasy, ale grał też wspólne koncerty z takimi artystami jak CeZik & KlejNuty, Król, Lilly Hates Roses, Lao Che, Peter J. Birch i Strachy Na Lachy.
Strona internetowa artysty: www.sashaboole.bandcamp.com