×

Pińczów street art, czyli sztuka na ulice

Od poniedziałku do soboty trwały w Pińczowie działania w ramach projektu „Pińczów Street Art Festiwal, czyli sztuka na ulice”.

W pracowni ceramicznej PSCK „na rogu” dzieci projektowały i wykonały gliniane tabliczki, które już niedługo, po wypaleniu,  zostaną umieszczone w różnych miejscach w Pińczowie. Odbyły się również dwudniowe warsztaty graffiti, które poprowadził mgr Mors, a których efekt można zobaczyć na murze przy PEC-u.

Kolejne atrakcje odbyły się w sobotę, na placu szkolnym, obok pływalni Delfinek na Osiedlu Grodzisko. Tam trzej  uznani w środowisku grafficiarze: Urwis, Malik i Blot stworzyli na ścianie hali sportowej przy Zespole Szkół w Pińczowie kolorowe, blisko dwudziestometrowe graffiti. O godzinie 17:00 na jednym boisk dzieci razem z rodzicami rysowały swoje projekty kredą po betonie.

Niestety pogoda zawiodła i planowany pokaz  break dance w wykonaniu Zyskill & Czoło z grupy Funk Rockass odbył się w sali sportowej, a nie jak planowano „pod chmurką”.  Po pokazie break dance odbyły się koncerty w klimacie reggae, dancehall i rap w wykonaniu krakowskich nawijaczy: Lolohi, Grem i Simonu z rozgrzewką dj purque.

Projekt realizowało PSCK z dofinansowaniem w ramach programu „Tu mieszkam, tu zmieniam” Banku Zachodniego WBK.

sa4

sa5

sa8

sa9

sa14

sa18

 

Więcej zdjęć w Galerii.