×

Pińczów Street Art Festiwal, czyli sztuka na ulice. Walczymy o dodatkową kasę

Miła wiadomość na początek tygodnia. Projekt Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury „Pińczów Street Art Festiwal, czyli sztuka na ulice” otrzymał dofinansowanie z Fundacji BZWBK i będzie mógł być zrealizowany w przyszłym roku. Ale to nie koniec walki. Przez cały tydzień projekt poddawany jest internetowemu głosowaniu i przy Waszej pomocy może otrzymać dodatkowe środki finansowe. Wystarczy zagłosować na niego przez stronę http://www.bzwbk.pl/informacje-o-banku/granty/glosowanie.html . Dzięki temu uda nam się zrobić jeszcze więcej!!!

Do konkursu zgłoszonych zostało ponad 3000 wniosków z całej Polski. 305 otrzymało dofinansowanie, w tym projekt z PSCK.

Projekt zakłada organizację przedsięwzięć plenerowych w różnych częściach miasta, w myśl idei – ze sztuką na ulice. Będziemy malować murale, tańczyć street dance i włączać we wspólną zabawę wszystkich od 1-101 lat:) Jeśli chcecie nam w tym pomóc głosujemy:)

A tu króciutki opis naszego projektu:

Dwa lata temu na jednym z domów w Pińczowie namalowano olbrzymi mural – sowy nawiązujące do legendy miasta. Mimo powszechnego wandalizmu sowy do dziś zostały oszczędzone, nikt ich nie zamalował, nie zniszczył. Co więcej każdy do dziś zatrzymuje się przed nimi, a rodzice opowiadają swoim dzieciom co te sowy oznaczają, do czego nawiązują. Pokazało to w Pińczowie, że sztuka jest częścią naszej tożsamości, że ożywia ona przestrzeń koło nas. Teraz z tą sztuką chcemy wyjść na osiedla, do przedszkoli, w miejsca gdzie dotąd była ona nieobecna. Chcemy razem z mieszkańcami, w różnym wieku, animować i bawić się sztuką. Seniorzy malujący mural z młodzieżą, rodzice tańczący z dzieciakami, muzyka z winyli na placu zabaw, wystawa na okolicznym drzewie… dlaczego nie? Pińczowski Street Art Festiwal ma być wyjściem ze sztuką na ulice ale i pokazaniem, jak niezwykła w swoim wyrazie jest sztuka ulicy – pozbawiona ram, kategorii i reguł działania. Chcemy by projekt zachęcił do uczestnictwa w kulturze.