×

Pińczów w Ogólnopolskiej Giełdzie Projektów

Zwiedzanie pińczowskich zabytków, wizyta w Klubie Wodnym Kon-Tiki, zapoznanie z działalnością i projektami realizowanymi przez Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury, warsztaty kaligrafii hebrajskiej – wypełniły program wizyty studyjnej dla animatorów kultury z różnych zakątków Polski. Wizyta w Pińczowie była elementem Ogólnopolskiej Giełdy Projektów organizowanej przez Narodowe Centrum Kultury, Wojewódzki Dom Kultury i Instytut Dizajnu z Kielc.

W Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury goście zapoznali się z obiektem i dowiedzieli się, w jaki sposób funkcjonuje – zarówno od strony finansowej, jak i merytorycznej. Nawiązując do tematu przewodniego Giełdy „animacja+słowo” zaprezentowana została wystawa prac plastycznych zainspirowanych wierszami poety Adama Ochwanowskiego o Pińczowie, krótkie przedstawienie teatralne „Powtórka z Czerwonego Kapturka” – które było okazją do opowiedzenia o realizowanych przez Centrum projektach, i o ich ciągłości (Teatr Okazjonalny Rodziców to właśnie „dziecko” jednego z projektów).

W Muzeum Regionalnym w Pińczowie na uczestników wycieczki czekał z kolei warsztat „Kaligrafia hebrajska”, podczas którego pokazano podstawowe zasady nauki kaligrafii.

W wizycie studyjnej w Pińczowie wzięło udział 25 animatorów kultury oraz przedstawiciele Narodowego Centrum Kultury. Każdy z nich otrzymał album kulinarny „Ponidzie. Zasmakuj w tradycji” oraz wydany kilka lat temu album o działalności Teatru Ciut Frapującego.

{gallery}/News/wizyta_studyjna_2019{/gallery}