×

Pińczowianie na konferencji Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Kielcach

 

     Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Pińczowa zaprezentowali swoje osiągnięcia podczas konferencji projektu „Edukacja bez barier”. We wtorek, w Kieleckim Centrum Kultury, odbyło się kolejne, wspólne spotkanie Uniwersytetów uczestniczących w projekcie. Gościem specjalnym konferencji był wicepremier, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin, doradca wicepremiera Renata Janik, rektor UJK – prof. Jacek Semaniak oraz przedstawiciele samorządów.

 

     Przypomnijmy, od kwietnia tego roku Uniwersytet Trzeciego Wieku działający przy Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury uczestniczy w projekcie „Edukacja bez barier” finansowanym z programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku”. Łącznie w projekcie uczestniczy ponad 400 seniorów z 6 świętokrzyskich gmin – Kielc, Pińczowa, Morawicy, Masłowa, Zagnańska i Miedzianej Góry.

 

     Każdy z UTW realizuje swój program zajęć, na który składają się wykłady, zajęcia ruchowe, pakiet „Kultura seniorowi dostępna” oraz szereg innych aktywności dostosowanych do potrzeb seniorów.

     „Wiek senioralny to mądrość, doświadczenie oraz dystans do wielu rzeczy i że każdy wiek jest pełen uroku. Wy szanowni słuchacze UTW jesteście tego najpiękniejszym przykładem! Jestem przekonana, że udział w zajęciach UTW służy waszej aktywizacja intelektualnej i społecznej, poszerzaniu wiedzy oraz rozwijaniu waszych zainteresowań.” – mówiła doradca wicepremiera Renata Janik.

 

     Podczas konferencji studenci UTW z Pińczowa skorzystali z szansy by na dużej scenie zaprezentować urywek swojej dotychczasowej działalności. „Jestem dumny z Was, aktywności i chęci ciągłego działania jaką nieustannie się wykazujecie. Uniwersytet Trzeciego Wieku doskonale wypełnił lukę zagospodarowania potencjału, jaki tkwi w pińczowskich seniorach.” – powiedział Burmistrz Włodzimierz Badurak, który uczestniczył w konferencji.

 

     Specjalnym prezentem dla seniorów i nagrodą za dotychczasowe osiągnięcia był recital Katarzyny Żak, który owacyjnie przyjęty został przez publiczność.

 

Już 1 października Uniwersytet Trzeciego Wieku w Pińczowie rozpocznie kolejny rok akademicki. 

DSC00894

DSC00900

DSC00906

DSC00908

DSC00908

DSC00912

DSC00919

DSC00932

DSC00944

DSC00955

DSC00966

DSC00968

DSC00978

DSC00992

DSC00944

DSC01001

DSC01033

DSC01050