×

Pińczowska Zajawka

Gra miejska z nagrodami, prezentacje artystyczne młodych talentów w ramach „Otwartej Sceny”, bieg wokół zalewu, warsztaty makeupowe z popularnym youtuberem Stasiem Wołoszem, młodzieżowy muzyczny show z DJ MIKE F & DEV J. Tak zapowiada się weekend z „Pińczowską Zajawką” – inicjatywą lokalną młodzieży LO realizowaną w ramach projektu „Kultura odNowa”.
Zaczynamy już w piątek – grą miejską. O 15:00 spotykamy się nad pińczowskim zalewem. Tam uczestnicy otrzymają numery startowe, by potem wyruszyć w miasto poszukując  kolejnych wskazówek.
Sobota będzie przede wszystkim nastawiona na pasję, sport i dobrą zabawę. Zaczniemy około 13.30 biegiem wokół zalewu, a od 14:00 scenę oddajemy młodym. Będą popisy wokalne, taneczne, akrobatyczne a na scenie pojawią się prawdziwe talenty. Gościem specjalnym „Pińczowskiej Zajawki” będzie Staś Wołosz. Stysio – bo pod takim nickiem pojawia się mediach społecznościowych – jest polskim youtuberem znanym dzięki filmikom, na których pokazuje, jak wykonać makijaż. „Maluję między innymi artystów na scenie muzycznej np. Young Leosię, Oliwkę Brazil. Malowałem też Mery Spolsky” – wymienia w jednym z wywiadów. Stysio pokaże nam swój talent także jako wokalista.
Po pierwszej części występów odbędzie się konkurs wiedzy o Pińczowie, by już na finał dać porwać się muzyce. Specjalne dla pińczowskiej młodzieży wystąpią DJ: MIKE F i DEV J – czyli dwa Michały – Michał Faryna i Michał Szczerba. Ten DJ-ski duet, połączony pasją do muzyki, występuje na wielu imprezach plenerowych i klubowych. 10 września zaprezentują mieszankę muzyki klubowej, dance i polskiej muzyki w remixach z naciskiem na popularny ostatnio młodzieżowy rap -spopularyzowany za pośrednictwem aplikacji tik
tok.
Więcej informacji o inicjatywie znajdziecie na profilu LO Pińczów oraz w wydarzeniu https://www.facebook.com/events/1021552681842994
Inicjatywa „Pińczowska Zajawka” realizowana jest w ramach projektu „Kultura odNowa” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2022”.