×

plenery malarskie

 

PREZENTUJEMY UCZESTNIKÓW 2. PLENERU MALARSKIEGO „PIŃCZOWSKIE KLIMATY”

Kto w tym roku uwieczni na płótnie Pińczowskie Klimaty? Przedstawiamy, bez żadnej ustalonej kolejności, artystów 2. Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego „Między szeptem a krzykiem”.

1 Agnieszka ZAWISZA
… malarka, absolwentka Wydziału Malarstwa warszawskiej ASP, doktor Sztuk Pięknych. Dyplom z Malarstwa u prof. Rajmunda Ziemskiego oraz aneks z Litografii w pracowni prof. Wacława Winieckiego obroniła w 2000 r. zdobywając wyróżnienie. W latach 2015 – 2018 odbyła studia doktoranckie na ASP w Łodzi, pod opieką prof. Aleksandry Gieragi. Tytuł doktora sztuk pięknych obroniła w 2019 roku. W 2017 roku zdobyła pierwszą nagrodę na Międzynarodowym Biennale Malarstwa w Mołdawii. Obecnie pracuje w Kamienicy Artystycznej TA3 na Ochocie. Działa w stowarzyszeniu artystycznym Front Sztuki. Liczne wystawy indywidualne oraz udział w wielu wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą, pokazują stałą aktywność twórczą artystki. Agnieszka Zawisza jest też współautorką multimedialnego projektu „Matkopolko”, odnoszącego się do kondycji matki-artystki we współczesnym społeczeństwie. www.azawisza.com instagram: agnieszka_zawisza

 2 Fabrice JUNGER
Jest absolwentem konserwatorium w Lyonie, Villeurbanne i Genewie w klasie fletu, muzyki kameralnej, kompozycji, analizy, estetyki, muzyki elektroakustycznej. Chęć poszukiwań nowej estetyki, innowacyjnych rozwiązań oraz współpracy z współczesnymi kompozytorami skoncentrowała go na muzyce współczesnej. Zakres jego działalności muzycznej podzielony jest na trzy powiązane ze sobą ściśle kategorie: działalność kompozytorską, pedagogiczną oraz wykonania solowe. 

 

 3 Joanna BISKUP-BRYKCZYŃSKA

Zajmuje się rysunkiem tuszem i malarstwem (ilustracja, satyra, malarstwo materii), działaniami w przestrzeni publicznej (knitting grafitti, tkanina, instalacje) oraz scenografią filmową i teatralną.
Uprawia malarstwo abstrakcyjne, strukturalne. W jej pracach pojawia się osobista, intymna narracja, język znaków i symboli. Inspiracjami są ściany opuszczonych domów, industrialne przestrzenie, ślady minionego życia. Do tworzenia swoich malarskich historii używa materiałów zarezerwowanych zwykle dla budownictwa. Gips, piasek, farby akrylowe łączy z subtelnościami 100 letniego jedwabiu, czy pożółkłego ze starości papieru. Jej prace, mimo abstrakcyjnego charakteru, są pełne opowieści.
Nauczyciel akademicki UJK w Instytucie Sztuk Wizualnych i na Wydziale Pedagogicznym.
Wystawy indywidualne i zbiorowe: Czechy, Niemcy, Ukraina, Chorwacja, Francja, Warszawa, Kraków, Łódź, Częstochowa, Bolestraszyce, Kielce.

 

4 Artur SMERKOWSKI

Plastyk CK w Jędrzejowie. Organizator i uczestnik wielu plenerów malarskich. Z projektowaniem, tworzeniem i kreacją ma do czynienia na co dzień. Prywatnie jest malarzem z powołania.

 

 5 Dariusz STELMACH

Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kielcach i Wydziału Sztuki Uniwersytetu Technologiczno – Humanistycznego w Radomiu, dyplom z malarstwa w pracowni Prof. Andrzeja Gieragi.
„Strzelana niedziela” – obraz jaki powstał podczas 1. edycji naszego pleneru zapadł nam mocno w pamięci. Kto oglądał wystawę poplenerową nie mógł przejść obok niego obojętnie. Cieszy nas, że autor tego wyjątkowego dzieła po raz kolejny będzie gościem wydarzenia.

 

 

6 Ewa PREISNER

Absolwentka krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Zbigniewa Grzybowskiego.

Maluje obrazy – oleje, akryle, akwarele, pastele. Zajmuje się też dekoracją wnętrz.

 7 Andrzej KOZERA

 Pińczowianin, artysta plastyk, twórca z uprawnieniami zawodu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 52 lata działalności artystycznej, organizator ogólnopolskich i międzynarodowych plenerów malarskich. Kilkadziesiąt wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą.

 8 Bogdan PTAK

Prowadzi Galerię Sztuki Zielona, Filię Biura Wystaw Artystycznych w Kielcach. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, rysunkiem, fotografią, grafiką wydawniczą. Członek Stowarzyszenia Pastelistów Polskich i Związku Polskich Artystów Plastyków. Odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi oraz Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Otrzymał Statuetkę Siewcy jako Buskowianin Roku.

9 Sylwia CABAN

 Ukończyła studia na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie. Staż w dziedzinie malarstwa w École Supérieure do Beaux Arts, w Perpignan. Doktorat w dziedzinie sztuki w Instytucie Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach, stypendystka Ministra Kultury i Sztuki, rządu francuskiego, m.st Warszawy. Prowadzi pracownie rysunku i malarstwa na Wydziale Grafiki w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania WIT w Warszawie.

 

 

10  Henryk OWSIANKO

Malarz z zawodu i zamiłowania, „poeta w ciszy”… . Autor setek obrazów wykonanych różnymi technikami. Laureat Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Klemensa Janickiego „Ianicjus”.
Henryk Owsianko specjalnie na nasz plener przyjedzie z Gent, w Belgii.

 11  Jan DREWICZ

Ukończył WSP w Warszawie na kierunku pedagogika kulturoznawcza. Menadżer, animator kultury. Instruktor w GOK w Lesznowoli. Organizator wystaw i plenerów malarskich . Związany z grupą „Communio Graphiis” z Góry Kalwarii. Należy do Związku Artystów Plastyków (prezes  Oddziału Mazowieckiego). Członek Związku Polskich Twórców Sztuki.

12 Sławomir GOLEMIEC

Malarz, grafik, portrecista. Autor plakatów i ilustracji książkowych, rysunków satyrycznych. W swoim dorobku ma wiele niepowtarzalnych akcji artystycznych, jak np. spektakl Beckett (kilkumetrowe litery przestrzenne ustawione w ciągu ul. Sienkiewicza ) czy też malowane na żywo plakaty, promujące retrospektywną wystawę malarstwa profesora warszawskiej ASP – Mariana Czapli.  Sławomir Golemiec zaszczyci nas swoim uczestnictwem i sprawnym pędzlem w „Pińczowskich klimatach”

  13 Małgorzata OMELAŃCZUK-PAWLUK

 Malarstwo to wielka pasja dla Małgorzaty Omelańczuk-Pawluk. Od młodych lat jest związana z tą dziedziną sztuki. Podstawy rysunku i malarstwa wyniosła z Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie. Studia na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w latach 1984–89 na wydziale malarstwa, w pracowni prof. Tadeusza Dominika, pomogły rozwijać i kształtować własny styl. Najczęstszym tematem jej prac są martwe natury, kwiaty i pejzaże a głównie pejzaże z motywami leśnymi oraz ostatnio inspiracje poezją, a w szczególności utworami Haliny Poświatowskiej. Wiele obrazów z jej dorobku twórczego znajduje się w prywatnych kolekcjach w kraju i zagranicą: Australia, Kanada, Wielka Brytania, Francja i USA.

14 Krzysztof CIECIELĄG

Zakochaliśmy się w Jego akwarelach podczas wystawy jaka odbyła się w marcu ubiegłego roku w naszym centrum kultury. Jest absolutnym mistrzem szczegółów.
Zawodowo związany z Radomiem i jego kulturalnym światem. Od 2007 roku dekoruje salę koncertową Radomskiej Orkiestry Kameralnej, gdzie jest zatrudniony jako specjalista reklamy i rzemiosł teatralnych. Ukończył Szkołę Plastyczną imienia Jacka Malczewskiego w Radomiu. Witamy w gronie „Pińczowskich klimatów” Krzysztofa Ciecieląga.

  15 Lucyna GOZDEK

Artystka wszechstronna. Harmonijnie uzupełnia malarstwo szklanymi elementami, umiejętnie łącząc sztukę z designem. Lucyna Gozdek wielokrotnie brała udział w pińczowskich plenerach malarskich, a my cieszymy się, że po raz kolejny do nas powróci.

16 Paweł KISIELEWSKI

16 Paweł KISIELEWSKI

O plenerze malarskim „Pińczowskie klimaty” wie wszystko od podszewki i jest ostatnią osobą, która „gasi światło” gdy artyści rozjeżdżają się do domów. Paweł Kisielewski – artysta-plastyk, kurator pleneru i uczestnik wspaniałego procesu tworzenia w jednym.

 17 Maria TRUSKOLAWSKA

Eksperymentowanie, z solidną podbudową warsztatową, to domena kolejnej uczestniczki naszego pleneru. Z wielką radością witamy w gronie uczestników wydarzenia Marię Truskolawską. Artystka wszechstronna i poszukująca, artystka łącząca – co idealnie wpisuje się w tematykę tegorocznego pleneru.

18 Józef MACHAŁA

Tak jak my kocha przyrodę. Tak jak my kocha sztukę. Józef Machała, dzieli też wspólną miłość do naszego miasta i to właśnie ten artysta zamyka prezentację uczestników 2. Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego „Pińczowskie klimaty”.

 

 


 

 

2. Ogólnopolski Plener Malarski zyskuje jeszcze jednego sponsora

Lubicie niespodzianki? Gwiazdki spadające z nieba? Dziś taka nam się właśnie trafiła. Z radością informujemy, że do sponsorów naszego pleneru dołączyła firma Bio-Med z Kielc. Niech to pozytywne logo będzie wyrazem naszej współpracy.

 

Sponsorski deser – czemu nie 🙂

… a jako wisienkę na torcie dodamy, że słodkie chwile dla naszych fantastycznych artystów podczas pleneru zapewnia Cukiernia M.Łyżwińska. Słodkie dzięki

 

 

Sponsor główny 2. Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego „Pińczowskie klimaty”

Z wielką radością informujemy, że sponsorem głównym wydarzenia jest Bank Spółdzielczy w Pińczowie. Dziękujemy za wsparcie i zaufanie, które od wielu lat pozwala nam promować miasto Pińczów, jako idealne miejsce do twórczego działania

TDJ Nauczanie Języków Obcych dołącza do grona sponsorów 2. OGÓLNOPOLSKIEGO PLENERu MALARSKIEGO

Najlepsza wiadomość z okazji Dnia Sztuki jest taka, że kolejny sponsor zadeklarował chęć wsparcia naszego pleneru. Sztuka łączy w Pińczowie! Dziękujemy firmie TDJ Nauka Języków Obcych Tomasza Kunata.

 

 

 2. OGÓLNOPOLSKI PLENER MALARSKI zyskuje kolejnego mecenasa

 

Pomimo, że nasz plener w nazwie jest ogólnopolski to faktycznie gromadzi artystów i partnerów z różnych miejsc w Europie. Dziś do grona ludzi z „pińczowskim klimatem” dołączył Poseł do Parlamentu Europejskiego Adam Jarubas, który od lat jako Honorowy Obywatel Miasta Pińczowa wspiera ważniejsze wydarzenia kulturalne.
Dziękujemy za docenienie wagi organizowanego przez nas przedsięwzięcia i wymierne wsparcie, które dodaje nam twórczych skrzydeł.

 

 Do grona sponsorów  2. OGÓLNOPOLSKIEGO PLENERU MALARSKIEGO dołącza Dolina Nidy 

Z wielką radością informujemy, że do grona sponsorów 2. Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego „Pińczowskie klimaty” dołączyła firma Dolina Nidy Sp. z o.o. Firma, która należy do liderów w branży budowlanej, swoją misję realizuje od lat także poprzez zwiększanie społecznej odpowiedzialności biznesu.

Nasza radość jest tym większa, że firma postanowiła objąć swoim mecenatem 2 kolejne, ważne dla nas przedsięwzięcia:
– VII konkurs wokalny „Otwarta Scena”, który zaplanowany jest na wrzesień tego roku
– XVII Zaduszki Jazzowe

Siła współpracy, zaufania i siła dobrych, wspólnych działań.
#razemdlakultury #dolinanidy #budującewiadomości


 

 

MARMUR-PŁYTKI. WESPRZE ORGANIZACJĘ 2. OGÓLNOPOLSKIEGO PLENERU MALARSKIEGO

Marmur-Płytki – siła polskiej natury i siła dobrej współpracy. Ogromnie cieszymy się, że kolejna firm dołącza do grona mecenasów 2. Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego „Pińczowskie klimaty”. Coś nam podpowiada, że to będzie wyjątkowe i pełne dobrej kultury wydarzenie w tym roku.

 

 


 

 REGESTA S.A. MECENASEM 2. OGÓLNOPOLSKIEGO PLENERU MALARSKIEGO

Naszym celem jest, aby plener malarski „Pińczowskie klimaty” obok wymiaru czysto artystycznego wpisywał się w promocję miasta Pińczów
 jako dobrego miejsca z klimatem do tworzenia. Doskonale wiemy, że to miejsce nie mogło by być takie gdyby nie stowarzyszenia, instytucje, osoby i firmy, które ten cel wspierają. Z wielką przyjemnością informujemy, że mecenasem 2. Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego „Pińczowskie Klimaty” została firma Regesta S.A.

 

 


 

 

BURMISTRZ MIASTA I GMINY PIŃCZÓW PATRONEM HONOROWYM PLENERU

Miło nam poinformować, że patronat honorowy nad plenerem objął Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak.

 


 

 

ROZPOCZYNAMY PRZYGOTOWANIA DO 2. OGÓLNOPOLSKIEGO PLENERU MALARSKIEGO „PIŃCZOWSKIE KLIMATY”

 Słowo i obraz. Poezja i malarstwo. Wakacje 2021 należą do sztuki. Z przyjemnością informujemy, że Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury będzie organizatorem 2. edycji Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego „Pińczowskie klimaty”. Zainicjowany w 2019 roku plener łączący słowo i obraz będzie miał swoją kontynuację. Po raz kolejny pochylimy się nad twórczością Adama Ochwanowskiego, tym razem nad cyklem „Między szeptem a krzykiem”.

To będzie wyjątkowy, twórczy czas w jednym z najpiękniejszych miejsc do tworzenia – w Pińczowie.