×

Poezja codzienności. Filmowy świat Andrzeja Barańskiego.

„… całe życie poszukiwałem niezwykłości w tym, co drobne, maluczkie, szukałem na gruncie bytowania prostych ludzi. W moim kinie chodziłoby raczej o poezję codzienności.” – Tak podczas jednego z wywiadów wypowiadał się kilka dni temu Andrzej Barański jako przewodniczący Konkursu Głównego 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Już niedługo, w rodzinnym Pińczowie, po raz kolejny przybliżymy ocean filmowych emocji kina Andrzeja Barańskiego i jedno z Jego filmowych dzieł – „Parę osób, mały czas”.

Przed nami rozmowa o sztuce, wierności samemu sobie i pudełku po butach, w którym mieszka miłość. 17 października otworzymy drzwi do wyobraźni filmowej Andrzeja Barańskiego – wybitnego reżysera i scenarzysty. Pińczowianin, laureat Platynowych Lwów za całokształt twórczości od lat inspiruje. Tworzy kameralne historie, w których widzowie odnajdują fragmenty swojej wrażliwości. O kadrach, które nosi się pod powiekami długo po wyjściu z kina, opowie Łukasz Maciejewski. Człowiek, który nie wyobraża sobie życia bez wchodzenia w kolejne filmowe opowieści, wprowadzi widzów PSCK w świat bohaterów Barańskiego. Podzieli się też codziennością krytyka i filmoznawcy. Rozmowę poprowadzi Weronika Wawrzkowicz- Nasternak – dziennikarka, autorka bloga Rozmawiam, bo lubię.

Bezpłatne wejściówki na film od środy do odbioru w sekretariacie PSCK. Spotkanie realizowane jest w ramach projektu „Przystań Kultury”, który dofinansowany został ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz przez Gminę Pińczów.