×

Poezja w obrazie. Rozpoczął się 2 Ogólnopolski Plener Malarski „Pińczowskie klimaty”

 

19 artystów z różnych stron Polski i zagranicy uczestniczy w 2. Ogólnopolskim Plenerze Malarskim „Pińczowskie klimaty”. Uroczysta inauguracja wydarzenia odbyła się w poniedziałek, w przystani kultury nad pińczowskim zalewem. Efekty pracy artystów zobaczymy już w piątek na wernisażu poplenerowym w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury.
 
Są takie wydarzenia, które idealne wpisują się w klimat Pińczowa i to jest niewątpliwie jedno z nich. W otoczeniu wspaniałej przyrody, w obecności znamienitych gości, z fantastycznymi artystami z różnych stron Polski i Europy zainaugurowaliśmy dziś 2. Ogólnopolski Plener Malarski „Pińczowskie Klimaty”.
 
„Dla artysty pędzel jest tym, czym dla poety słowo. To dla mnie zaszczyt, że po raz kolejny moje wiersze będą twórczą inspiracją dla Was” – mówił Adam Ochwanowski, którego poezja stała się motywem przewodnim dla uczestników pleneru. „Witamy w Pińczowie, sercu Ponidzia. Mam nadzieję, że to wyjątkowe miejsce będzie dla Państwa inspiracją, która przełoży się na twórcze natchnienie” – dodał Burmistrz Włodzimierz Badurak otwierając plener w obecności Ministra Michała Cieślaka.
Sponsorami pleneru są: Dolina Nidy S.A., Regesta S.A., Marmur Płytki Jacek Łata, Bank Spółdzielczy w Pińczowie, BIO-MED, Hamer Lunch, Europoseł Adam Jarubas, Cukiernia M. Łyżwinska oraz TDJ Nauczanie Języków Obcych Tomasz Kunat.
 
Wernisaż poplenerowy już w najbliższy piątek na wirydarzu Belwederu o godzinie 17:00. Serdecznie zapraszamy!