×

POJEKT „MUZYKA W PRZESTRZENI . PRZESTRZEŃ DLA MUZYKI”

Emocjonalny, poruszający duszę, pełen wzruszeń i zachwytów. Niezwykły spektakl tworzony muzyką, słowem i światłem. Koncert Joanny Aleksandrowicz „Od nocy do nocy” za nami, choć chcielibyśmy aby ta noc trwała jak najdłużej. Utwory filmowe i musicalowe w wyjątkowym wykonaniu, przepiękna oprawa scenograficzna i niezawodna publiczność – wszystko to razem stworzyło prawdziwe magiczne chwile.

„Dziękujemy, że dali się Państwo porwać w tę niezwykłą podróż jaką przygotowaliśmy dla Was w ramach projektu muzyka w przestrzeni – przestrzeń dla muzyki. Naszym celem było pokazanie piękna miejsc obok nas, w połączeniu z muzyką, kulturą, śladami historii.” – mówiła Iwona Senderowska – dyrektor centrum kultury dziękując za tak liczne przybycie. A było nas niemało. Wirydarz Belwederu szczelnie wypełniony został przez publiczność, która owacjami na stojąco podziękowała za wyjątkowy koncert. Te chwile na długo zostaną w naszym sercu.

Koncert zrealizowany został w ramach projektu „Muzyka w przestrzeni. Przestrzeń dla muzyki” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura – Interwencje.

Fot. Alicja Mazurek

Koncert „Sonic Energy” Tomka Torresa w Klubie Wodnym Kon-Tiki

To był niezwykły, wyjątkowy wieczór 🌙 Tak, to było jedno z tych wydarzeń, w których mamy głębokie przekonanie, że zagrało wszystko. Fantastyczni artyści, którzy oddali nam cząstkę swojej duszy przez obraz i dźwięk, idea wydarzenia krążąca wokół tego co w pińczowskiej kulturze tak inspirujące – muzyki jazzowej, miejsce – najlepsza z najlepszych kulturalna przystań nad zalewem. Do tego Natura i my w niej.

Z tego połączenia, w tym miejscu i czasie, z tą publicznością, wyczarowaliśmy niezwykłe momenty, które tworzą nasze emocje. Tomek Torres po raz kolejny poruszył nasze dusze pokazując, że w muzyce, jak w życiu, czasem mniej znaczy więcej!

Każdy z Was wyszedł z piątkowego wydarzenia ze swoimi przeżyciami, dla każdego w innych barwach, odcieniach, ale z jednym wspólnym mianownikiem – muzyka w przestrzeni tworząca naszą przestrzeń w Pińczowie.

Mamy olbrzymią wdzięczność dla wszystkich, którzy razem z nami budują taką ja ta – kulturę w naturze.

– Klub Wodny Kon-Tiki Pińczów – jesteście sercem dla zielonej #PrzystaniKultury

– Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak dziękujemy za wspieranie i patronat nad kulturą realizowaną bliżej mieszkańców

– uczestnicy i sponsorzy Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego „Pińczowskie Klimaty” – pozwoliliście zatrzymać ten klimat na płótnie, pełen kolorów i wrażliwości

– Izabela Łyżwińska-Rylik – Twój wkład w przeżywanie muzyki całym sobą był nieoceniony,

– i Wy – publiczność – jesteśmy niczym bez Was, ale wszystkim dzięki Wam. Dziękujemy

Zdjęcia Monika Maj.

Koncert „Sonic Energy” Tomka Torresa

W cyklu „Muzyka w przestrzeni – Przestrzeń dla muzyki” wystąpi Tomek Torres. Artysta do tej pory znany jako perkusista m.in. Afromental, Sławka Uniatowskiego czy Urszuli Dudziak, przedstawi swój nowy muzyczny koncept! Koncert „Sonic Energy” będzie wyjątkowym połączeniem muzyki relaksacyjnej, medytacyjnej i nie tylko!

Koncert dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kultura – Interwencje 2023”

„Od nocy do nocy – koncert” – koncert Joanny Aleksandrowicz

Koncertem 𝓞𝓭 𝓝𝓸𝓬𝔂 𝓭𝓸 𝓝𝓸𝓬𝔂 w wykonaniu Joanny Aleksandrowicz zapraszamy na kolejną odsłonę projektu „Muzyka w przestrzeni. Przestrzeń dla muzyki”. Muzyczna podróż, w jaką zabierze nas artystka, przeniesie słuchaczy w świat nieoczywistych barw musicali i dawnych filmów wypełniając pińczowski wirydarz magią dźwięku.

Joanna Aleksandrowicz – aktorka i wokalistka młodego pokolenia urodzona w Zduńskiej Woli. Występowała m.in na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni, Teatru Polskiego we Wrocławiu, Novej Scenie w Bydgoszczy oraz gościnnie na scenie Teatru Roma w Warszawie.

Aktorka filmowa i serialowa. Współpracuje z topowymi reżyserami m. in. z Wojtkiem Smarzowskim i Markiem Koterskim.

Zdjęcia aktorki pt. ”Kobieta o poranku” zostały wyróżnione przez włoski portal ”Vouge Italia” oraz brytyjski ”Calumet Photo UK”

Pierwszy koncert filmowo- musicalowy artystka zagrała we współpracy z członkami zespołu Varius Manx. Od tego czasu regularnie koncertuje.

Koncert realizowany jest w ramach projektu „Muzyka w przestrzeni. Przestrzeń dla muzyki” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zaplanuj czas – 9 września, godzina 19:30.

Wstęp wolny. Wejściówki na koncert już do odbioru w sekretariacie PSCK.

plakat na koncert Od noy do nocy Joanny Aleksandrowicz

Żywiołowy koncert Klezmafour w Synagodze Starej

Tak‼️ To naprawdę była „ekstremalna klezmerka podszyta bałkańskim szaleństwem!” 🔥🔥🔥 Tak, to był koncert z turbodoładowaniem‼️ Żywioł bijący ze sceny w Synagodze Starej w Pińczowie absolutnie porwał dziś pińczowską publiczność. Krzesełka były zbędne. Po kilku utworach wszyscy tańczyli, skakali i bujali się w rytm klezmerskich rytmów z domieszką rocka, hip-hopu i elektroniki. To był czad!

Koncert zespołu Klezmafour zapamiętamy na długo! Planowaliśmy ożywić najciekawsze pińczowskie „miejscówki” muzyką i patrząc na reakcje publiczności chyba się udało! Pińczów ma moc!!

Ogromne dzięki wszystkim, którzy bawili się dziś z nami! Jutro przenosimy się na stadion niesieni dobrą energią i mamy zamiar dalej śpiewać „W górę! W górę! Podnosimy nasze dłonie! W górę! W górę! Niech energia w Was zapłonie! …”

Tyle na dziś. Po prostu brak nam słów:)

Podziękowania dla Muzeum Regionalnego w Pińczowie za udostępnienie Synagogi Starej na organizację koncertu. Wszyscy musicie tam koniecznie być!

Fot. Alicja Mazurek

Zespół Klezmafour wystąpi w Synagodze Starej w Pińczowie

To będzie absolutna radość i moc wspólnego grania, wzmocniona wyjątkowym klimatem miejsca! 30 czerwca, w Synagodze Starej w Pińczowie, wystąpi zespół Klezmafour. „To coś więcej niż tylko powiew świeżości w muzyce klezmerskiej, to istny huragan” – tak mówiono o nich na jednym z międzynarodowych festiwali klezmerskich. Koncert otworzy projekt „Muzyka w przestrzeni. Przestrzeń dla muzyki” łącząc ważne dla historii Pińczowa miejsca z ciekawymi wydarzeniami kulturalnymi.

Muzyka zespołu Klezmafour to „folkowy wehikuł na turbodoładowaniu”, którym – pochodzący z Lublina, Białegostoku i Warszawy członkowie zespołu, bardzo odważnie przemierzają muzyczny świat. Ich założeniem jest czerpanie z niego tego co dobre, ciekawe i zaskakujące. Ci starannie wykształceni muzycy nie boją się eksperymentów – brzmienie tradycyjnych instrumentów doprawiają dużą dawką elektroniki, co w połączeniu z ich koncertową energią daje mieszankę wybuchową.

Koncert odbędzie się w Synagodze Starej, ale tradycyjnie będzie można w nim uczestniczyć także na ulicy Klasztornej, gdzie wystawiony zostanie telebim. Bezpłatne wejściówki do odbioru w sekretariacie PSCK (liczba miejsc ograniczona!!)

Koncert odbywa się w ramach projektu „Muzyka w przestrzeni. Przestrzeń dla muzyki” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Interwencje 2023.

Zapraszają: Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak oraz Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury.

Z muzyką przez świat. Koncert Julia Masnicova Trio

Z muzyką przez świat. Z twórczością pińczowian w centrum wydarzenia. Z niezwykłym klimatem miejsca, który przeniósł nas w inny wymiar odbierania muzyki. Nie mogliśmy życzyć sobie piękniejszego rozpoczęcia #DniPonidzia2023 niż właśnie tak! W czwartek wirydarz pińczowskiego Belwederu wypełniła niesamowita energia muzyki, sztuki i wspólnego tworzenia kultury. W licznym gronie pińczowian i gości, z udziałem władz miasta – Burmistrza Włodzimierza Baduraka i zastępcy Beaty Kity rozpoczęliśmy czterodniowe dni miasta.

Wieczór zainaugurowaliśmy otwarciem dwóch wystaw: fotograficznej „Zoom na Ponidzie. Krajobraz” – stworzonej przez kilkunastu fotografów biorących udział w plenerze fotografii krajobrazowej oraz malarstwa – Sylwii Gajos, która rozpoczęła cykl #debiuty prezentując szeroki przekrój prac stworzonych na przestrzeni lat.

W magiczną podróż przez świat zabrało nas polsko-słowackie trio w składzie: Júlia Masnicová (śpiew, akordeon), Piotr Moczurad na kontrabasie i Michał Węglowski na instrumentach perkusyjnych. Program koncertu wypełniły utwory z różnych stron świata, w wyjątkowych aranżacjach, które zachwyciły pińczowską publiczność. Artystka urzekła nie tylko wyjątkową barwą głosu, ale i doskonałą grą na akordeonie dzieląc się z słuchaczami piękną energią.

Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami. Taki klimat świętowania tylko z Wami!! 💛💙

Wystawy dostępne są do oglądania w holu głównym centrum kultury.

Fot. Alicja Mazurek

Júlia Masnicová trio

🔥 Gotowi na podróż z muzyką przez świat?
🌔Przedstawiamy pierwszy zespół i pierwszą miejscówkę naszego projektu „Muzyka w przestrzeni. Przestrzeń dla muzyki”.
✨Júlia Masnicová trio (Słowacja/Polska)
📌Wirydarz Belwederu, PSCK
👉29.06.2023
🔵Júlia Masnicová Trio to polsko-słowackie trio, które powstało w 2022 roku prezentujące muzykę folkową, klezmerską, bałkańską i inną we własnych aranżacjach. Ich program koncertowy to podróż pokazująca kulturę muzyczną z różnych krajów, ale też połączenie polsko słowackich dźwięków i kultury. Wszystkie utwory są w ich własnych oryginalnych aranżacjach z domieszką jazzu i ethno.

Júlia Masnicová – akodeon i wokal
Piotr Moczurad – kontrabas
Bartek Bąk- instrumenty perkusyjne
____________________________________

Pińczów. Kultura w przestrzeni
Narodowe Centrum Kultury
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura – Interwencje”.