×

Półmetek wakacji z kulturą

Półmetek wakacji za nami. Zajęcia artystyczne, warsztaty, gry i zabawy przyciągają dzieci i młodzież, którzy podczas letniego wypoczynku chcą rozwijać swoje pasje i zainteresowania, albo po prostu dobrze się bawić. Z projektem „Przystań kultury” Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury serwuje różnorodny program zajęć i animacji zarówno w przyjaznej strefie nad pińczowskim zalewem oraz w świetlicach wiejskich na terenie całej gminy. Jest twórczo i wesoło.

Lipcowy program zajęć zdominowały zajęcia kreatywne i rękodzielnicze (gipsoryt, malarstwo sztalugowe, abstrakcja, powertex, ceramika). Nie zabrało piosenki, gier bez prądu i kodowania dla najmłodszych. Wakacje są bowiem świetną okazją do pokazywania i promowania zajęć, które w roku szkolnym stanowią stałą ofertę PSCK. W lipcowej ofercie znalazły się też całkiem nowe, ciekawe propozycje zajęć i warsztatów organizowanych w ramach projektów „Przystań kultury” oraz „Od kultury do Natury”. Zajęcia tworzenia teatru ilustracji – kamishibai, warsztaty krawieckie, czy zajęcia tworzenia mebli z eko-palet to tylko niektóre z nich. Dla nieco starszych dwukrotnie zorganizowano letnie „kino pod chmurką”, które będzie miało swoją kontynuację także w sierpniu.

Tegoroczny program wakacyjnych zajęć koncentruje się głównie w otwartej przestrzeni, co pozwala dostarczać kulturę bezpiecznie i jeszcze bliżej odbiorców. Sierpień zapowiada się równie ciekawie a upłynie głównie pod znakiem tańca, muzyki, ruchu i zajęć rękodzielniczych z eko-przesłaniem w tle. Warto zaplanować także czas na sierpniowe weekendy w Pińczowie, bo w niemal każdy z nich będzie się muzycznie działo. W sierpniu w Pińczowie wystąpią m.in.: światowej sławy jazzman Artur Dutkiewicz oraz zespoły: Limboski, Sonbird, Dr Swag. Szczegółowy program sierpniowej oferty PSCK już wkrótce na stronie www.psck.pl oraz w zapowiedziach na profilu FB placówki. Serdecznie zapraszamy.

{gallery}News/wakacje_2021/07_2021{/gallery}