×

Pozyskujemy fundusze na kolejne projekty!

Marzec i kwiecień to okres samych dobrych wiadomości dla PSCK i wszystkich z nami związanych osób. po zakwalifikowaniu przez Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu naszego projektu Przestrzeń kulTUry w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA 2021, docierają do nas kolejne informacje o dofinansowaniu projektów, które stworzyliśmy i tych tych w których będziemy partnerami. Oba projekty dotyczą organizacji tegorocznych Zaduszek Jazzowych.

Ogromnie cieszymy się, że wniosek Lokalnej Organizacji Turystycznej Ziemi Pińczowskiej otrzymał 6000 zł dofinansowania w konkursie zadań publicznych Województwa Świętokrzyskiego w zakresie kultury. Cieszymy się tym bardziej, że będziemy wiodącym partnerem tych działań
Co wspólnie zadzieje się w ramach projektu?
–  warsztaty plastyczno-graficzne dla dzieci i młodzieży z jazzem w roli głównej
–  udostępnienie koncertów XVII Zaduszek Jazzowych w Pińczowie w formie streemingu

Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury otrzymało również 50000 zł dofinansowania na realizację projektu „XVII  Zaduszki Jazzowe w Pińczowie” w ramach programu Muzyka Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu!
To olbrzymi sukces dla Pińczowa, dla pińczowskich Zaduszek Jazzowych, dla pińczowskiej kultury, a także niesamowita szansa na nadanie Festiwalowi jeszcze lepszej przestrzeni dla rozwoju.
W ramach projektu odbędzie się m.in.:
– I edycja konkursu dla jazzowych muzyków śpiewających „Pińczów Jazz Sunrise”
– Ogólnopolski Konkurs na plakat i logo Festiwalu
– cykl filmowy Kino Jazz
– oraz 4 koncerty w ramach XVII Zaduszek Jazzowych
Wniosek PSCK jest jednym spośród 138 wybranych na 1369 złożonych do konkursu grantowego.