×

Prezentujemy artystów 18. Zaduszek Jazzowych – Ola Mońko-Allen Quintet

Ten koncert będzie prawdziwą siłą muzyki, przepełnioną porywającą energią, wielkim entuzjazmem, który na pewno udzieli się całej publiczności. Quintet Oli Mońko – intrygującej kompozytorki i pianistki – wystąpi na pińczowskich Zaduszkach Jazzowych prezentując program z płyty „Wherever You are”. Album inspirowany jest najlepszą amerykańską muzyką jazzową lat 60. To muzyka pełna dynamizmu, porywająca, a jednocześnie bardzo dojrzała, nasiąknięta twórczością muzyków amerykańskich takich jak: Bobby Timmons, Lee Morgan, Ron Carter and Art Blakey.

Na deskach Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury Ola Mońko-Allen pojawi się w doborowym towarzystwie uznanych polskich instrumentalistów w składzie:

Aleksandra Mońko-Allen – fortepian
Jerzy Małek – trąbka
Tomasz Grzegorski – saksofon
Konrad Zolnierek – kontrabas
Kacper Skolik – perkusja

Aleksandra Mońko-Allen – pianistka i kompozytorka czerpiąca inspirację z twórczości takich muzyków jak Krzysztof Komeda, Bobby Timmons, McCoy Tyner, Horace Silver, Lee Morgan, John Coltrane czy Art Blakey. Ukończyła Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego na Wydziale Jazzu w Katowicach w klasie fortepianu Wojciecha Niedzieli. Dwukrotnie zdobyła pierwsze miejsce na Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim im. Krzysztofa Komedy w Słupsku.

W USA kontynuowała naukę w City College of New York w Nowym Yorku przy boku takich wybitnych muzyków jazzowych jak John Patitucci, John Hicks i Ronney Mathews. Ukończyła University of the District of Columbia w Waszyngtonie w klasie fortepianu dr Marvy Cooper. Przez sześć lat prowadziła Chór Gospel w kościele Mt. Calvary Catholic Church w Forestville w stanie Maryland, komponując i aranżując dla niego utwory. Współpracowała z takimi muzykami jak Butch Warren, Eric Allen, Ephraim Wolfolk, Catarina Racha czy Vanessa Williams.

Sobota, 29 października, godz. 18:00