×

Prezentujemy kolejnego wykonawcę 18. Zaduszek Jazzowych w Pińczowie TRIO Nowicki/Święs/Frankiewicz

Improwizacja, stylistyczna wszechstronność i żywiołowa, pełna swobody gra instrumentalistów. Trio Nowicki/Święs/Frankiewicz to kolejna propozycja w ramach 18. Zaduszek Jazzowych w Pińczowie. Każdy z muzyków posiadł wystarczające kwalifikacje do rozpoczęcia autorskiej kariery oraz liczne nagrody na konkursach i festiwalach, będące dowodem instrumentalnego kunsztu. Współpraca fonograficzna i koncertowa z twórczymi muzykami jazzowymi z Polski i zagranicy to niekwestionowane atuty tego składu.

Nowicki, Święs, Frankiewicz plakat na koncert na Zaduszkach Jazzowych w Pińczowie

Nowicki/Święs/Frankiewicz Trio wykorzystuje swoje mistrzostwo techniczne do inteligentnej gry z tradycją, która konfrontowana z nierzadko rebeliancką postawą daje zdumiewający efekt. Balansując między free jazzem a tonalnym graniem, odnajdują̨ swój głos, który brzmi świeżo i inspirująco.

W marcu tego roku w wytwórni Audio Cave miała miejsce premiera nowej płyty zespołu, “Overtones”. Od początku podstawowym założeniem składu było zachowanie autonomiczności każdego z muzyków – funkcja lidera jest przechodnia. Wszystko to naturalnie przekłada się na muzykę znajdującą się na “Overtones”.

Premiera płytowa miała miejsce na jednym z największych festiwali jazzowych w Europie, jakim bez wątpienia jest Copenhagen Jazz Festival, na którym Nowicki/Święs/Frankiewicz Trio dało porywający koncert.

Niedziela, 30 października, godz. 18:00 / 18. Zaduszki Jazzowe

Kup bilet👇👇👇 https://tiny.pl/w74jz

Bilety i karnety na 18. Zaduszki Jazzowe w Pińczowie dostępne są także w sekretariacie PSCK (41 3572424)