×

PROJEKT MIKROKOSMOS KULTURY VOL. 2

Trwają warsztaty fotografii krajobrazowej

„Nie wystarczy patrzeć. Trzeba umieć dostrzegać”.

Motto Jan Ulicki ᴾᴴᴼᵀᴼᵍʳᵃᵖʰʸ przyświecało uczestnikom 3-dniowych warsztatów fotografii krajobrazowej. Ta myśl była w naszych głowach gdy o 4 rano patrzyliśmy przez obiektyw na wschód słońca nad Nidą; galop koni arabskich spędzanych z pastwisk w Michałowie; malowniczy zachód słońca w Stradowie…

Ile „dostrzegli” uczestnicy warsztatów zobaczycie podczas wakacyjnej wystawy na wirydarzu Belwederu. My widzimy i dostrzegamy w tym przedsięwzięciu coś więcej niż tylko warsztaty. Widzimy ludzi połączonych pasją, widzimy jak przez wspólne działanie tworzy się klimat Ponidzia, widzimy nasz pińczowski „mikrokosmos kultury”.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom – za niezwykłe zaangażowanie i dobry czas razem, Janowi – za zaszczepienie krajobrazowej „zajawki” i naszym partnerom – za otwarte drzwi

Klub Wodny Kon-Tiki Pińczów🤝

SK Michałów🤝

Podrzucamy zdjęcia z backstag`u. Kadrami podzielimy się już na wystawie:)

Warsztaty fotografii z Janem Ulickim

Otaczający nas świat. Przestrzeń, nastrój, natura. Nasz „mikrokosmos kultury”. W piątek rozpoczęliśmy warsztaty fotografii krajobrazowej, a już dziś wczesnym rankiem (4.00!) łapaliśmy pierwsze kadry wschodu słońca nad Nidą. W świat fotografii krajobrazowej wprowadza nas Jan Ulicki ᴾᴴᴼᵀᴼᵍʳᵃᵖʰʸ. I my już wiemy, to będzie świetny czas z aparatem w dłoni, w przyrodzie, z fantastyczną ekipą pasjonatów fotografii.

Efekt warsztatów zobaczycie w wakacje, podczas wystawy w przestrzeni Pińczowa. Warsztaty realizowane są w ramach projektu „Mikrokosmos kultury vol.2” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Edukacja Kulturalna”.

PS Serdeczne podziękowania dla Klub Wodny Kon-Tiki Pińczów za partnerstwo w projekcie i udostępnienie przestrzeni na start warsztatów. Tu zawsze jest nasza najpiękniejsza przystań kultury:)

Ruszają zapisy na warsztaty filmowe

3…2…1… Startujemy z zapisami! 💬⤵️
na niepowtarzalne, uśmiechnięte i odkrywające, nie tylko telewizyjne, talenty 👉 Warsztaty filmowe dla dzieci i młodzieży, które poprowadzi dla Was Jarosław Cyba! Będziemy realizować formaty ściśle związane z telewizją: programy tematyczne, informacyjne, reportaże, wejścia na żywo – wszystko to na scenie teatralnej Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury.

👧🧒👦 Pozwól swojemu dziecku zostać prezenterem pogody 😎, aktorem teatru telewizji 🎬, komentatorem sportowym 🎞 lub operatorem kamery 🎥 i zapisz je na warsztaty filmowe „Nasza telewizja”, których finałem będzie projekcja programu nagranego podczas 3-dniowych warsztatów na dużym ekranie, z udziałem zaproszonych przez Was gości! 📺

Warsztaty odbędą się w dniach 9-11 czerwca w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury. Jeśli chcesz wziąć w nich udział to zarezerwuj sobie czas – nasz plan zdjęciowy zajmie Ci 4 godziny wypełnione świetną zabawą codziennie;)

Zajęcia prowadzone przez Jarosława Cybę (założyciel kabaretu DNO) pokażą ci, jak to jest być reżyserem lub prezenterem. Każdy uczestnik warsztatów będzie mógł poczuć jak pracuje się w studiu telewizyjnym: od przygotowań na planie po realizację skończywszy.

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Zapisy w sekretariacie centrum kultury.

Warsztaty realizowane są w ramach projektu „Mikrokosmos kultury vol. 2” dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Gminy Pińczów.

Jarosław Cyba poprowadzi warsztaty filmowe w PSCK

Poznajecie? Tak tak, to ten sam gość który sprawia, że więcej się śmiejemy:) Jarosław Cyba – lider i założyciel Kabaretu DNO pojawi się w Pińczowie! Tym razem w całkiem innej roli niż ta, z którą powszechnie jest kojarzony. Już w czerwcu poprowadzi 🎥warsztaty filmowe dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Nasza telewizja”.

📅 9-11 ᴄᴢᴇʀᴡᴄᴀ
📍 Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury
𝐋𝐈𝐂𝐙𝐁𝐀 𝐌𝐈𝐄𝐉𝐒𝐂 𝐎𝐆𝐑𝐀𝐍𝐈𝐂𝐙𝐎𝐍𝐀

Warsztaty są częścią projektu „Mikrokosmos kultury vol.2”. Trzymajcie rękę na pulsie. Zapisy już wkrótce!

Jarosław Cyba

Warsztaty fotografii krajobrazowej

Warsztaty fotografii krajobrazowej w urokliwych, ponidziańskich plenerach o nasza propozycja na ostatni weekend maja.

Zatrzymamy w kadrze piękno Natury, podpowiemy, jaki ekwipunek stanowi niezbędne minimum podczas letnich eksploracji fotograficznych, zaszczepimy „zajawkę” do fotografii krajobrazowej. Naszym przewodnikiem po fascynującym świecie fotografii będzie Jan Ulicki – Turystyczny Dziennikarz Roku w kategorii fotoreportażu za cykl zdjęć z Tatrami widzianymi z Krakowa. To pierwsza odsłona projektu „Mikrokosmos kultury vol2” realizowanego przez Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury.

Warsztaty adresowane są do młodzieży i osób dorosłych i odbędą się w dniach 26-28 maja 2023. Chcesz wziąć udział w warsztatach? Wypełnij formularz  z zakładki www.psck.pl/konkursy/

i wyślij go do nas na adres warsztaty@psck.pl Liczba miejsc ograniczona

Efekt warsztatów zaprezentowany zostanie podczas wakacyjnej wystawy.

Działanie dofinansowane jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz przez Gminę Pińczów.

PROJEKT MIKROKOSMOS KULTURY VOL. 2

Mikrokosmos kultury 🌞 Lubimy w nim być.

Druga edycja projektu „Mikrokosmos kultury” nabiera rumieńców, a my już dziś podrzucamy Wam propozycje działań, na które z radością będziemy Was zapraszać.

➡️ Warsztaty fotograficzne z krajobrazem w roli głównej. Poprowadzi je dla Was Jan Ulicki już pod koniec maja (26-28 maja) . Zapisy niebawem.

➡️ II Przegląd Filmowy „Natura Kina” (wrzesień). Po raz kolejny zanurzymy się w fascynującym świecie filmów, które dotykają polskiej prowincji i Natury. Projekcjom filmowym towarzyszyć będą spotkania z aktorami prowadzone przez nieocenionego znawcę kina Łukasza Maciejewskiego

➡️ Koncert muzyki filmowej w wykonaniu fantastycznego pianisty – Maksyma Rzemińskiego

➡️ Warsztaty w Ręko-dzielni, na warsztat pójdzie haft płaski i sitodruk, które krążyć będą wokół motywów roślinnych

Bądźcie na bieżąco z zapisami i informacjami używając #MikrokosmosKultury2

Projekt „Mikrokosmos Kultury vol. 2”, dofinansowany został ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Pińczów.