×

Projekt Nowa przestrzeń jazzu

Informacje z przebiegu realizacji projektu  „Nowa przestrzeń jazzu” realizowanego w ramach programu  „Kultura Interwencje – 2021”. Projekt dofinansowany został ze środków Narodowego Centrum Kultury.

 

 

 

 

Jerzy Szczerbakow rozmawia z Michałem Urbaniakiem w ramach cyklu „Oswoić jazz”!

Jerzy Szczerbakow rozmawia z Michałem Urbaniakiem w ramach cyklu „Oswoić jazz”!
 
Rozmowa realizowana jest w ramach projektu Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury „Nowa przestrzeń jazzu” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura – Interwencje 2021”

 

 

 

Oswoić jazz. Spotkanie z Mistrzem Michałem Urbaniakiem.

Jeśli przyjąć jako właściwą miarę ilość nagrań dokonanych przez muzyka z wielkimi światowymi sławami, w szczególności takich, które sprzedały się w więcej niż satysfakcjonujących dla jazzu nakładach, to z pewnością był, jest i już na zawsze będzie On najbardziej utytułowanym polskim muzykiem jazzowym. Michał Urbaniak, bo o nim mowa, będzie kolejnym gościem z cyklu „Oswoić jazz” realizowanego przez Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury w ramach projektu „Nowa przestrzeń jazzu”.

20 września o godzinie 19:30 zapraszamy przed monitory na rozmowę o barwnym świecie jazzu – muzyki wolności i otwartości. Jak mówi nasz gość w jednym z wywiadów – „kiedyś znów będziemy tańczyć do jazzu”. Rozmowę z wybitnym jazzmanem poprowadzi Jerzy Szczerbakow – założyciel i prezes zarządu Fundacji Popularyzacji Muzyki Jazzowej EuroJAZZ, twórca RadioJAZZ.FM oraz miesięcznika JazzPRESS. Rozmowa prowadzona będzie na żywo online i dostępna na kanale Facebook Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury.

To ostatnie wydarzenie realizowanego przez PSCK projektu „Nowa przestrzeń jazzu”, który dofinansowany został ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu „Kultura – Interwencje 2021”.Przez kilka miesięcy „oswajaliśmy jazz” pokazując jego piękno w otoczeniu pińczowskich zabytków, w nowych kontekstach i relacjach. Z tak dużym bagażem działań, dźwięków i emocji zapraszamy do uczestnictwa w naszym Festiwalu, który już w październiku odbędzie się w Pińczowie.

 

Z Ewą Urygą rozmawia Jerzy Szczerbakow.
 
Spotkanie realizowane w ramach projektu „Nowa przestrzeń jazzu”.
Dofinansowanie z Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura-Interwencje 2021”.

 

 

Ewa Uryga w cyklu rozmów „oswoić jazz”

Pierwszym sukcesem w jej życiu artystycznym była wygrana w konkursie piosenkarskim w MDK w Bytomiu, gdzie jako 13–latka zadziwiła jury swoim mocnym głosem. Po podstawówce nosiła się z zamiarem robienia kariery raczej sportowej. Jej magiczny głos wygrał jednak ze sportem i kierunkował rozwój muzyczny. Ogromne znaczenie miał jeden moment, gdy usłyszała Mahalię Jackson co spowodowało, że podjęła studia na katowickiej Akademii na Wydziale Jazzu i Muzyki rozrywkowej.

Dziś zaliczana jest do grona najwybitniejszych wokalistek jazzowych i określana mianem „Polskiej Królowej Gospel”. Piosenkarka i kompozytorka Ewa Uryga będzie gościem cyklu „oswoić jazz” realizowanego przez centrum kultury w ramach projektu „Nowa przestrzeń jazzu”. O artystycznych poszukiwaniach i inspiracjach, historycznych sesjach nagraniowych i codziennym, pozascenicznym życiu artystki rozmawiać będzie Jerzy Szczerbakow – założyciel i prezes zarządu Fundacji Popularyzacji Muzyki Jazzowej EuroJAZZ, twórca  RadioJAZZ.FM oraz miesięcznika JazzPRESS.
Rozmowa z Ewą Urygą transmitowana będzie live na Facebooku Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury już 13 września o godzinie 19:30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej podróży w barwny świat muzyki improwizowanej.
Spotkanie realizowane jest w ramach projektu „Nowa przestrzeń jazzu” dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura-Interwencje 2021”.

 

 

 

Już we wrześniu startujemy z cyklem “Oswoić jazz”

 O artystycznych poszukiwaniach i inspiracjach, historycznych sesjach nagraniowych i codziennym, pozascenicznym życiu artysty – jazzmana porozmawiamy z niekwestionowanymi gwiazdami polskiej i światowej sceny jazzowej: Michałem Urbaniakiem i Ewą Urygą.

Rozmowy realizowane będą na żywo online a przeprowadzi je dla Państwa założyciel i prezes zarządu Fundacji Popularyzacji Muzyki Jazzowej EuroJAZZ, założyciel RadioJAZZ.FM oraz miesięcznika JazzPRESS – Michał Szczerbakow. Więcej informacji niebawem.

To kolejna odsłona naszego projektu “Nowa przestrzeń jazzu” dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury “Kultura-Interwencje 2021”.

 

 

Artur Dutkiewicz – SOLO-PIANO czyli jazz w przestrzeni

Utwory inspirowane muzyką świata w wykonaniu ambasadora polskiego jazzu i Pińczowa – Artura Dutkiewicza wybrzmią na wirydarzu w ramach kolejnego koncertu z cyklu „Jazz w przestrzeni”. Recital odbędzie się 7 sierpnia o godzinie 20.30 i obok samego koncertu będzie także okazją do spotkania i rozmowy z artystą. Wstęp wolny.

Letnie koncerty na pińczowskim wirydarzu realizowane są w ramach inicjatywy muzyka w przestrzeni. W otoczeniu jednego z najpiękniejszych pińczowskich zabytków serwowana jest muzyka w wykonaniu wyjątkowej klasy artystów. W czerwcu zaprezentowali się Artur Lesicki i Marek Napiórkowski, teraz będziemy mieli okazję podziwiać naszego rodzimego artystę Artura Dutkiewicza – jazzmana, kompozytora, Honorowego Obywatela Miasta Pińczowa. To także okazja do promocji naszego miasta przez kulturę i sztukę.

Wstęp na koncert jest nieodpłatny. W imieniu organizatorów zapraszają Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak oraz Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury.

 

 

Muzyka w przestrzeni. Jazz w Pińczowie.

Muzyka w przestrzeni. Jazz w Pińczowie. Tu jest dobry klimat dla dobrej muzyki, która przegania chmury i sprawia, że wszystko gra.
Marek Napiórkowski i Artur Lesicki – dwóch mistrzów gitary, z utworami czołowych polskich kompozytorów filmowych z ich autorskiego projektu „Celuloid” wystąpili w piątek na wirydarzu pińczowskiego Belwederu.
Koncert zainaugurował projekt „Jazz w przestrzeni” realizowany przez Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura – Interwencje 2021”. Było magicznie, filmowo i niezwykle klimatycznie.
Kolejny koncert w przestrzeni już 7 sierpnia, a wystąpi dla Państwa ambasador polskiego jazzu i Pińczowa – Artur Dutkiewicz. Już dziś zapraszamy.

 

Muzyka filmowa i dwóch wirtuozów gitary 

Najpiękniejsze melodie stworzone przez polskich kompozytorów muzyki filmowej w magicznym, gitarowym wykonaniu. 25 czerwca, na klimatycznym wirydarzu pińczowskiego Belwederu, odbędzie się koncert w wykonaniu mistrzowskiego duetu: Marek Napiórkowski i Artur Lesicki. Artyści zaprezentują utwory z płyty „Celuloid – autorskiego projektu, w którym gitarzyści wzięli na warsztat utwory czołowych polskich kompozytorów filmowych. To pierwszy koncert z cyklu „Muzyka w przestrzeni” jaki odbędzie się w ramach realizowanego przez centrum kultury projektu „Nowa przestrzeń jazzu”. więcej>>>