×

Projekt „Ojczysty. Wypisz-wymaluj”

Młodzieżowy Poradnik Językowy przygotowany przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Pińczowie w ramach projektu „Ojczysty – wypisz, wymaluj”.

Ojczysty-wypisz-wymaluj.-Mlodziezowy-Poradnik-JezykowyPobierz

Ależ zmalowaliśmy popołudnie🎨 Słowa, uśmiechy, kolory, wspólne działanie i kreatywność podniesiona do kwadratu. A w tle Wisława przyglądająca się z obrazu …

Ostatni akcent projektu „Ojczysty. Wypisz – wymaluj”, ale jakże radosny i inspirujący. Ojczysty niebagatelny, ojczysty pobudzający do działania, ojczysty wyrażany przez słowa i obrazy. I Oj! –nikt-Czysty z tego nie wyszedł 😄 Dziękujemy wszystkim za radość tworzenia.

Mgr Mors super było znów wejść w klimat street artu, pogadać, pomalować, spróbować! Oby więcej takich akcji.

Efekty naszej kolorowej twórczości zobaczycie od poniedziałku w holu głównym PSCK. Szymborska uśmiechnie się do was z kilku obrazów.

Słowa jak obrazy czyli warsztaty graffiti z mgr Mors

To dopiero będzie kulturalna akcja! Warsztaty graffiti ze świetnie Wam znanym Mgr Mors. Zmalowaliśmy już wspólnie w Pińczowie niejedno. Tym razem stworzymy wyjątkowe portrety związane z Wisławą Szymborską – patronką 2023 roku. „Słowa jak obrazy” – pod takim hasłem rozwiniemy Waszą plastyczną wyobraźnię i stworzymy absolutnie wyjątkową galerię noblistki.

Niech kolor, kreatywność i talent idzie w ruch!!
Warsztaty odbędą się 28 września o godzinie 16:00 i dedykowane są dla osób 12+. Obowiązują zapisy!!

Liczba miejsc ograniczona

Warsztaty realizowane są w ramach projektu „Ojczysty. Wypisz – wymaluj” dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Ojczysty. Dodaj do ulubionych”.

Międzyszkolny Turniej Scrabble w PSCK

Międzyszkolny Turniej Scrabble za nami. SŁOWAMI nie da się tego opisać:) Do zabawy i rywalizacji na słowa przystąpili uczniowie pińczowskich szkół przekonując się, że język polski opłaca się znać.

Po zaciętych rozgrywkach wygrali:

– w kategorii klas IV – V

🥇klasa 5 Szkoła Podstawowa Nr 1

🥈klasa 5 Szkoła Podstawowa Nr 2

🥉klasa 4 Szkoła Podstawowa Nr 1

– w kategorii klas VI – VII

🥇klasa 6 Szkoła Podstawowa Nr 2

🥈klasa 7 Szkoła Podstawowa Nr 1

🥉klasa 6 Szkoła Podstawowa Nr 1

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe kubeczki a zwycięzcy nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów.

Turniej zorganizowany został w ramach projektu „Ojczysty. Wypisz – wymaluj” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Ojczysty. Dodaj do ulubionych”.

Turniej Scrabble w kategorii open rozstrzygnięty

Ojczysty inspirujący, a czasem też nieoczywisty. Turniej Scrabble, w swojej pierwsze odsłonie, za nami. Było słowotwórczo! Nasz słownik znacznie się poszerzył:) Jak-kol-wiek była świetna rywalizacja, turniejowa atmosfera i wszystko dopięte do ostatniej literki. Dziękujemy za fantastyczny czas przy planszy.

🥇miejsce zajął Jan Trzos

🥈miejsce powędrowało do Adama Wileńskiego

🥉miejsce wywalczyła Karolina Czerw

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za fantastyczną zabawę! Każdy z nich otrzymał pamiątkowy kubeczek turniejowy a zwycięzcy nagrody rzeczowe.

PS Drugi Turniej, w wydaniu międzyszkolnym, odbędzie się już w czerwcu. Do zobaczenia!

Turniej zorganizowany został w ramach projektu „Ojczysty. Wypisz – wymaluj” dofinansowanego w programie „Ojczysty. Dodaj do ulubionych”.

Warsztaty animacji poklatkowej

Słowa w ruchu. Obiekty w kadrze i kilkaset klatek, które tworzą kilkusekundowy film 🎬 Fascynujący proces ożywiania obrazu na warsztatach animacji poklatkowej poznawali dziś uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kozubowie. Scenariusz, rekwizyty, idea, akcja a potem żmudny proces postprodukcji w naszym studiu cyfrowym #PSCK2.0 Było twórczo! Efekty pracy pokażemy Wam już jutro.

Warsztaty zrealizowane zostały w ramach projektu „Ojczysty. Wypisz – wymaluj” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Ojczysty. Dodaj do ulubionych”.

Gotowi na literkowy zawrót głowy? Zapraszamy na najlepszą słowną zabawę, w którą gra cały świat –
SCRABBLE.

📅 23 i 24 maja odbędzie się Turniej Scrabble🏆: międzyszkolny (23 maja) i w kategorii open – dostępny dla wszystkich – 24 maja. Przygotowaliśmy dla Was atrakcyjne nagrody i niespodzianki, które możecie sobie z nami wyliterować:)

👉 Regulamin Turnieju i formularz zapisów dostępny jest na stronie www.psck.pl/konkursy

Do zobaczenia przy planszy!

Turniej Scrabble realizowany jest w ramach projektu „Ojczysty. Wypisz – wymaluj” dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Ojczysty. Dodaj do ulubionych”.

plakat na Turniej Scrabble

„Pił w Spale, spał w Pile..” a dziś był też w Pińczowie! I ani publiczność, która szczelnie wypełniła salę centrum kultury, ani sam Artur Andrus na długo tego spotkania nie zapomną ‼️ Nam słów brak, a On potrafił przez 2 godziny mówić, i to tak, że wszyscy słuchali, śmiali się i czuli niesamowitą energię jaka zawierała się w dygresjach, opowieściach, historiach z życia wziętych, w słowach, które płynęły… Bo tak właśnie jest gdy mówi Mistrz, Mistrz Mowy Polskiej.

Artur Andrus jak zwykle był nie do podrobienia! Dziennikarz, prezenter, autor tekstów, osoba z naturalnym talentem kabareciarza jak Starsi Panowie czy Laskowik, ale i niekwestionowany Mistrz Mowy Polskiej. Przez dwie godziny czarował i bawił pińczowską publiczność wysublimowanym humorem.

Był czas na liczne pytania od publiczności, czasem zaskakujące i wywołujące salwy śmiechu, był czas na zdjęcia i pamiątkowe dedykacje w książkach. A tak ogólnie to był świetny czas razem, w kulturze!

Spotkanie zrealizowane zostało w ramach projektu Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury „Ojczysty. Wypisz – wymaluj”, które dofinansowane zostało ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych”.

Fot. Alicja Mazurek

Spotkanie autorskie z Mistrzem Mowy Polskiej Arturem Andrusem. Realizowane w ramach projektu „Ojczysty. Wypisz – wymaluj” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Ojczysty – dodaj do ulubionych. Edycja 2023″.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w sekretariacie centrum kultury.