×

Projekt „WY_tańcz_to” na półmetku

 
Za nami kolejne, weekendowe warsztaty taneczne zrealizowane w ramach projektu „WY_tańcz_to”. Tym razem młodzi tancerze poszukiwali inspiracji w stylu jazz z instruktorką Sylwaną Mazur. Rozpoczęły się także przygotowania do opracowania choreografii i scenografii widowiska „Noc świętojańska”, które odbędzie się na finał projektu – 23 czerwca.
 
„WY_tańcz_to” to skumulowany program edukacji tanecznej skierowany do dzieci i młodzieży w wieku od 6-19 lat z terenu gminy Pińczów. Uczestnicy projektu biorą udział w cyklu warsztatów z różnych technik tańca, wykłady na temat teorii i historii tańca. Uzupełnieniem zajęć warsztatowych są spotkania z teatrem tańca na żywo. Projekt pozwala nie tylko uczyć się od najwyższej klasy instruktorów tańca, ale i obcować ze sztuką tańca na żywo – to wyjątkowa motywacja dla osób, które swoją przygodę z tańcem traktują jako pasję.
 
W ramach warsztatów uczestnicy poznają różne style tańca: balet, modern, jazz, taniec ludowy i współczesny. 
 
Partnerami w projekcie: Zespół Szkół Nr 1 i Szkoła Podstawowa NR 2 w Pińczowie, Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym Świetlik, Liceum Ogólnokształcące w Pińczowie.
 
Projekt współorganizowany jest przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach Programu Myśl w ruchu 2019.
 
wyt 01
wyt 02
 
wyt 03
 
wyt 04
 
wyt 05
 
wyt 06